MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Kültür-Sanat, Toplum » İmkânsız aşkın anlatıldığı La Boheme İstanbul’da
İmkânsız aşkın anlatıldığı La Boheme İstanbul’da


New York Metropolitan Opera tarafından sahneye konulan, İtalyan modern operasının önemli isimlerinden Giacomo Puccini imzalı La Boheme İstanbullu opera severlerle buluşuyor. Sınıflar arası imkânsız bir aşkı konu alan eser canlı yayın gösterimiyle, 24 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.30’da Akmerkez Cinemapink’te izlenebilecek.

Metropolitan Opera bu kez 19. Yüzyıl’da Paris’te yaşanan bir aşk hikâyesinin anlatıldığı La Bohème’i izleyiciyle buluşturuyor. İstanbullu opera severlerin Akmerkez Cinemapink’te, New York’tan canlı yayınla 24 Şubat Cumartesi akşamı izleyebilecekleri eser saat 20.30’da başlayacak. Ünlü İtalyan besteci Giacomo Puccini’nin en meşhur eserlerinden biri olan La Bohème dikişçi bir kadın olan Mimi ile şair Rodolfo arasında yaşanan aşk üzerine odaklanıyor.

Birbirlerine ilk görüşte âşık olan dikişçi Mimi ile şair Rodolfo’nun, zorlu yaşam şartları altındaki ilişkilerinin kurgulandığı eser, opera tarihinin de en sevilen ve en çok seslendirilen oyunlarından biri olma özelliği taşıyor. Henri Murger’ın “Bohem Hayatından Sahneler” adlı eserinden operaya uyarlanan 4 perdelik La Bohème, Puccini’nin de dramatik zekâsını en içten yansıttığı yapıtı olarak kabul ediliyor.

📆 21 Şubat 2018 Çarşamba 10:56   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR