MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Politika » Karaoğlan’ın yoldaşlarından Atatürk ve Mehmetçik vurgusu

Karaoğlan’ın yoldaşlarından Atatürk ve Mehmetçik vurgusuHaber: Adem Giden

Kıbrıs’ta zulümü sona erdiren ve yavru vatanı Türk dünyasına kazandıran merhum Başbakan Bülent Ecevit’in izinden siyasi faaliyetlerine devam eden DSP’nin İstanbul teşkilatı bir araya geldi. Buluşmada ellerinde Türk bayrakları, kravatlarında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, dillerinde de İzmir Marşı ve Onuncu Yıl Marşı ile “Birlikte güçlüyüz” diyen DSP’li liderlerin en sert mesajlarından biri; “Atatürk’ün arkadaşı mıyız, askeri miyiz” tartışmalarını gündeme getirenlere oldu. Diğer yandan şehitlerimize destek açıklamaları ile birlikte Afrin ve Suriye, işsizlik ve kentleşmenin sancıları da liderlerin ana gündem maddeleriydi.

“Siyasi Arenanın Nabzı” çalışmaları kapsamında Kadıköy Gazetesi’nin takip ettiği programda Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal ve İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan, ilçe başkanları ve yönetimlerinin yanı sıra rozet taktıkları yeni üyeler ile birlikte Gar Gazinosu’nda gerçekleşen etkinlikte ilkelerinden vazgeçmeyecekleri mesajını verirken partinin Kadıköy İlçe Başkanı Kemal Oruç da; “Medya bizi izole etmeye çalışıyor ama, bu ambargoyu da yaracağız” dedi. Açıklamaların ayrıntılarında ise şunlar yer aldı;

ÖNDER AKSAKAL: BİZİ ZAYIF GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORLAR AMA, ŞÖYLE BİR GERİYE BAKIN NELER GÖRECEKSİNİZ!

Şehitlerimize Allah’tan rahmet,  acılı ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Vatan için çarpışan kardeşlerimize Allahtan güç kuvvet diliyorum. Allah onları muzaffer kılarak sılalarına, baba ocaklarına dönmeyi nasip etsin.

DSP’ye hiç olmadığı kadar ciddi bir ihtiyaç var. Halkın kurtuluşu tek gerekçesi, DSP’nin yeniden iktidara gelmesidir. Biz devleti nasıl teslim ettik, onlar ne hale getirdiler, anlatacağız. Hafızalarınızı yoklayın yeterli, ansiklopedi yazmaya gerek yok. 15 yıl önce neler vardı, şimdi neler yok, bunları çok iyi biliyorsunuz.

Anayasada diyor ki, “YSK’nın kararları nihai kararlardır itiraz mercihi yoktur.” İyi de anayasa mahkemesini de dışarıda bırakan hükümle YSK Başkanı başta olmak üzere üyelerini ben ne yaparsam o olur anlayışına yöneltmiş durumdalar. Ocak ayında seçimlere katılma yeterliliği olan partileri açıklarken DSP’yi seçimlere katılma yeterliliği olduğu halde dışarıda bıraktılar. İtirazlarımızı yaptık, sürdürüyoruz, arkasından koşacağız, gittiği yere kadar gideceğiz. İlk seçimlerde devleti teslim alacağız.

Enflasyon aldı başını gitti, işsizlik belki en yüksek seviyelerde, resmi rakamlar dahi bir facianın habercisi. 9 – 10 milyon değil, yüz kişiden neredeyse 40 kişisi işsiz.  İşim var diyenlerde günlük karnını doyuracak düzeyde. Ülkede açlık sınırı 1.650 lira, vatandaşa reva görülen askerlik ücreti 1.600 lira. 5.500 tl yoksulluk sınırı, evde iki kişi çalışsa 3.500 lira girmiyor eve.  Ülkenin yüzde 80 ini açlık ve yoksulluk içinde yaşıyor. Sınırötesi harekatta Allah’tan dileğimiz bataklığa saplanıp kalmamamızdır. Orada vatan evlatlarımız, fakir insanların evlatları mücadele ediyor.

KENTLERİN DURUMU İÇLER ACISI…

Büyük kentlerden yeniden köylere dönüş projesini ortaya atan bizdik, şimdi köyüne dönüp hayvancılık yapacaklara 300 baş küçük hayvan vereceklerini söylüyorlar.  Hayvanlar çoğaldıkça geriye ödeyerek halledecekler. Ama baktım ki, Tarım Bakanı falso yapmaya başladı sanırım, buna kaynak ayıramayacaklarını anladılar, yavaş yavaş bundan da dönecekler gibi gözüküyor.   Ama biz bu birliği yeniden sağlamaya kararlıyız…

DSP İSTANBUL İL BAŞKANI ÇİĞDEM MERCAN: TARİHE GEÇİN, ATATÜRK’ÜN ASKERLERİYİZ…

Dönemimizde taviz verilmeden sıfırlanan terörün son 15 yılda getirildiği nokta bellidir. Terör demek, şehit demektir. Biz şehit istemiyoruz, terörü bizim gibi bitirin diyoruz. Tüm şehitlerimizi saygı ile tekrar anıyorum.

Diğer tarafa bakınca da, Ulu Önder Mustafa Kemal Aatürk’ün yolundan giderken arkadaşı mıyız, yoldaşı mıyız, komşusu muyuz, askeri miyiz”i tartışma haline getiren başkaca bir zihniyete sesleniyorum. Biz demokratik solcular Atatürk’ün askerleriyiz, tarihe not geçilsin! Bilinsin ki demokratik solcular, Atatürkün çizgisinden çıkmamış, Ecevit’in ideolojisini gururla taşımış, geliştirip yaygınlaştırma gayretinde olmuştur.

KEMAL ORUÇ: MEDYA BİZİ İZOLE ETMEYE ÇALIŞIYOR…

Birçok projemiz, çalışmamız ve açıklamalarımız medyada yansıtılmıyor. DSP’ye karşı ciddi bir izole çalışması var ve medya ayağı bunun en etkin aşamalarından. Ancak biz kapı kapı dolaşarak, nesnel gerçekleri aktararak aydınlanmayı sağlayacağız ve bunun için gündüzümüzü gecemizi veriyoruz, vermeye de hazırız!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeri
📆 11 Şubat 2018 Pazar 14:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR