MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Kadıköy’ün camisinde en acı mesaj!
Kadıköy’ün camisinde en acı mesaj!


Özel Haber: Adem Giden

Anadolu Yakası’nın en önemli yakın dönem tarihi eserlerinden Hasanpaşa Camii’ni görüntülerken objektiflerimize öyle bir yazı yansıdı ki; “Nereye gidiyoruz” sorusunun akıllara gelmemesi imkansız! İbadethaneye gelenleri duvarda bir yazı karşılıyor ve acı gerçekleri bir anda yüzümüze çarpıyor; “Ceketlerinize ve cüzdanlarınıza dikkat edin!” Artık ne kadar canımız yandıysa!

Hırsızlık ve gasp korkusunun cami avlusunda bile kendini hissettirmesi, gelinen ibretlik noktayı tüm gerçekliği ile ortaya koyuyor. İstanbul’da her gün yaşanan, bazen de akla gelmeyecek yerlerde yaşanan enteresan hırsızlık vakaları da sık sık kamuoyuna yansıyor. Osmanlı Devleti’nin son yıllarında, 1901 yılında Kadıköy’e kazandırılan cami günümüzde yoğun olarak ibadete kullanılmaya devam ederken birçok yerde olduğu gibi güvenlik kameraları ile donatılarak takip edilmek zorunda kalınıyor.

NEREDEN NEREYE…

İstanbul’da esnafların dükkanlarını kilitlemeden ibadethanelerine gidip geldiği yıllardan, camilerin duvarlarına “Ceketlerinize ve cüzdanlarınıza dikkat edin” uyarılarının yazıldığı günlere! Şu sorunun yanıtı, bir anlamda toplumun huzurunun anahtarı; Şehirler gökyüzüne doğru yükseldikçe daha da gelişiyor muyuz, yoksa değerlerimizi kaybediyor muyuz?

Galeri
📆 08 Şubat 2018 Perşembe 19:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR