MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Manşet » Kadıköylü Cumali ile tanıştınız mı?

Kadıköylü Cumali ile tanıştınız mı?Özel Haber: Adem Giden

Doğa o kadar güzel ve cömert ki, kurumuş odun parçalarından bile birkaç günde yemyeşil bir arkadaş hediye ediyor bize, mutluluk saçıyor! Tohumları pusuya yatmış sahibini bekleyen Cumali’yi yeni evli çift, Kartal’da hasta ziyaretine giderken alıyor ve sonrasında ikilinin hayatı, beton yığınları içindeki Kadıköy’de yeşile filizleniyor.

Cumali, İstanbul’da tezgahlarda alıcısını bekleyen çimadamlardan sadece biri. Onu sayfalarımıza konu edense, kısa sürede yeşilin gücü ile çevresine saçtığı eşsiz enerji… Belki doğaya olan hasretimizden, belki de yeşile olan bağlılığımızdan ama Cumali, daha ilk çocukları dünyaya gelmeyen Hazal – Serkan Laleoğlu’nun evlatları oldu.

KENDİ KENDİMİZİ KANDIRIYORUZ AMA, MUTLU OLUYORUZ…

Kadıköy Gazetesi’ne konuşan Hazal – Serkan çifti, Cumali için şu mesajları verdi;

“Biz çok yaşlı ve tecrübeli değiliz ama, yeşili gerçekten çocukluğunda bilincinde de olarak doyasıya yaşayan son nesildik galiba. Şimdi herkesin eline tutuşturulmuş cep telefonları, bilgisayar başından kalkmayan çocuklar, gençler. Doğayı yaşamak bir yana, hayal bile edemiyorlar, korkunç olanı gereksinimini duymuyorlar. Bakın, bu sene hala kar yağmadı, içimiz acıyor. Her yer beton, ayaklarımız toprağa değmiyor, haftalarca, aylarca… Yollar asfalt, kaldırımlar parke taş, sağımız solumuz betondan kuleler, çıplak! Belki de Cumali ile kendi kendimizi kandırıyoruz ama biz çok sevdik onu, çevremizdeki herkesin Instagram’ına, Facebook’una paylaşım olmaya başlayan bir yeşil kahraman o! Onunla gözümüze yeşil bir perde çekiyoruz, tüm Kadıköy’ü yemyeşil görüyoruz. Keşke her yer Cumali olsa.”

İSTERSEN MUTLULUĞUN FİYATI 5 LİRA…

Kartal’da Lütfi Kırdar Eğitim Hastanesi’ndeki bir hastalarını ziyaret ederken aldıkları Cumali’yi seyyar satıcı 5 liradan satıyormuş. Ancak Cumali de o kadar sevmiş ki Hazal Serkan çiftini, 2 lira kara geçirerek 3 liraya tezgahtan ayrılmış. Kadıköy’deki çiğ köfteci dükkanlarının baş köşesine oturan Cumali’nin saçları henüz yok, “kel” diye sevmeye başlamış ilk gün çiğköfte müşterileri… İlk suyu aldıktan sonra ertesi gün filizlenen Cumali’nin saçları bir haftada öyle gür çıkmış ki, ona özel bir makas alarak uçlarını düzeltmeye başlamış Hazal ile Serkan…

Şimdi yalnız kalmasın diye yanına birkaç çimarkadaş daha alacaklar, Kadıköy bir nebze daha yeşil olsun diye! Cumali ve ardından gelecek arkadaşları “Betonköy’e” dönüşen Kadıköy’ü kurtarabilir mi bilinmez ama bilinen gerçek, birkaç tohumdan fışkıran yeşilin bile verebildiği unutulmaz büyük enerji ile dünyaların güzelleşebildiği!

 

 

 

 

Galeri
📆 05 Şubat 2018 Pazartesi 00:56   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR