MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet » Kadıköy sokakları yine yağmura teslim oldu
Kadıköy sokakları yine yağmura teslim oldu


Haber: Adem Giden

Lodos yerini aniden sağanak yağışa bıraktı, kısa sürede Kadıköy’ün cadde ve sokakları göle döndü. Tıkanmış rögarlar suyu kanalizasyona aktaramadı, vatandaşlar saatlerce zor anlar yaşadı. Manzaralar; “Olağan sağanakta böyle ise; Aşırı yağışlarda, bahar yağmurlarında ne yapacağız” dedirtti.

Tüm İstanbul ile birlikte Kadıköy’de de öğle saatlerinden itibaren değişmeye başlayan hava koşulları, akşam itibariyle yerini sağanak yağışa bıraktı. Yağışlar, defalarca meydana geldiği gibi olağandı ancak Kadıköy’ün bazı kesimleri yine su birikintilerine teslim oldu.

KADIKÖY’ÜN ALTYAPI NOTUNUN İYİ OLMADIĞI BİLİNİYOR…

Kadıköy genelinde yükselen binalara rağmen yetersiz altyapının en açık örneklerinden biri de, kentsel dönüşümde olan Fikirtepe’de 100 yılın ihtiyacına yanıt verilecek kapasitede bir altyapı için düğmeye basılması oldu. Mevcut altyapı, Fikirtepe’de konforun sağlanamayacağını açıkça koyarken Kadıköy genelinde onlarca katlı sitelerin ya da nüfus yoğunluğunun çok olduğu bölgelerde altyapının onyıllardır aynı olması dikkat çekiyor. En küçük arızada kazılan ve saatlerce, bazen de günlerce trafiğe kapanan caddelerin beraberinde getirdiği sıkıntı, Kadıköylülerin en büyük şikayetleri arasında yer alıyor. İnşaat çalışmalarından geriye kalan atıkların da rogarların tıkanmasında önemli etkiye neden olduğu biliniyor.

 

 

 

Galeri
📆 04 Şubat 2018 Pazar 22:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR