MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Kültür-Sanat, Toplum » Karmakarışık oyununun gala gösterimi yapıldı
Karmakarışık oyununun gala gösterimi yapıldı


Karmakarışık oyununun gala gösterimi yapıldı

Karmakarışık’ın galasına yoğun ilgi

İstanbul Devlet Tiyatrosunun 2017-2018 sezonu oyunlarından Karmakarışık’ın galası 1 Şubat Perşembe gecesi Cevahir Sahneleri Salon 2’de gerçekleştirildi. Ray Cooney’in yazdığı, Kemal Uzun ve Haldun Dormen’in dilimize kazandırdığı, Haldun Dormen’in yönettiği oyun seyircinin beğenisini kazandı.

 

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun yeni oyunlarından Karmakarışık’ın galası 1 Şubat 2018 Perşembe gecesi Cevahir Sahneleri Salon 2’de gerçekleştirildi. Ray Cooney’in yazdığı, Kemal Uzun ve Haldun Dormen’in dilimize kazandırdığı, Haldun Dormen’in yönettiği oyun seyircinin beğenisini kazandı.

Richard Phillips adında saygın bir bakanın rakip partinin sekreteriyle küçük bir kaçamak yapmaya hazırlanırken, otel odasında pencereden içeri sarkmış bir erkek cesedi bulmaları üzerine gelişen olayları anlatan oyun, komedi türünün en iyi örneklerinden biri.

Dekor tasarımında Savaş Çevirel, kostüm tasarımında Mihriban Oran, ışık tasarımında Serhat Akın imzası bulunan oyunun hareket düzeni Yeşim Alıç’a ait.

 

Karmakarışık oyunu, İstanbul Devlet Tiyatrosunun 2017-2018 sezonu boyunca İstanbul’un yanı sıra birçok farklı ilde turneleriyle temsillerine devam edecek.

“Küçük bir yalan sizden ne götürebilir ki, hiç hafife almayın belki de tüm ciddiyetinizi alıp, gülünç hallere sokabilirsizi.Bir kaçamak, bir yalan, bir ceset ve sürpriz yapan bir eş…Karmakarışık olmanın kaçınılmaz tarifi…”

📆 02 Şubat 2018 Cuma 12:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR