MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Kültür-Sanat, Toplum » Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası, 10-11 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek
Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası, 10-11 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek


Dans Tutkunları

Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası’nda yarışacak

İstanbul Bilgi Üniversitesi sponsorluğunda düzenlenen Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun yıl içindeki en prestijli yarışması Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası, 10-11 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek. Sporcuların toplam 10 farklı dans türünde performans sergileyeceği yarışma, Ataşehir Silence İstanbul Otel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

 

Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun en prestijli yarışması olan Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası, İstanbul Bilgi Üniversitesi sponsorluğunda düzenleniyor. Hafta sonu boyu sürecek dans serüvenine farklı yaş grubu ve kategorilerde üç yüzden fazla sporcu katılacak.

Türkiye’nin dört bir yanından dans ve spor tutkunlarını bir araya getirecek yarışmada dereceye girecek sporcular ülkemizi Avrupa ve Dünya Şampiyonası’nda temsil hakkı kazanacak.

On farklı dans türünde performans sergileyecek olan sporcular; Samba, Cha Cha, Rumba, Jive, Paso Doble’dan oluşan Latin dansları ve Vals, Tango, Viennese Vals, Foxtrot, Quickstep türlerini içeren standart dans kategorilerinde performanslar sergilenecek. Yarışmada çiftler Minikler, Yıldızlar, Gençler, Yetişkinler ve Büyükler olmak üzere beş farklı kategoride yarışacak. Yarışmayı birincilikle tamamlayan çiftler, BİLGİ Dans Kupası’nın sahibi olacak.

 

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hakkında:

 

1996 yılında Türkiye’de üniversite yaşamına yeni bir soluk getirmek amacıyla yola çıkan ve kurulduğu günden bu yana öğrencilerine uluslararası gelişim fırsatları sunan İstanbul Bilgi Üniversitesi, Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı’nın Türkiye’deki tek üyesidir. Yaklaşık 1500 kişilik bir öğretim kadrosuna sahip olan İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin 25.000’i aşkın öğrencisi ve 30.000’i aşkın mezunu bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Hukuk, İşletme, İletişim, Sağlık

Foxtrot, Quickstep türlerini içeren standart dans kategorilerinde performanslar sergilenecek. Yarışmada çiftler Minikler, Yıldızlar, Gençler, Yetişkinler ve Büyükler olmak üzere beş farklı kategoride yarışacak. Yarışmayı birincilikle tamamlayan çiftler, BİLGİ Dans Kupası’nın sahibi olacak.

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hakkında:

 

1996 yılında Türkiye’de üniversite yaşamına yeni bir soluk getirmek amacıyla yola çıkan ve kurulduğu günden bu yana öğrencilerine uluslararası gelişim fırsatları sunan İstanbul Bilgi Üniversitesi, Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı’nın Türkiye’deki tek üyesidir. Yaklaşık 1500 kişilik bir öğretim kadrosuna sahip olan İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin 25.000’i aşkın öğrencisi ve 30.000’i aşkın mezunu bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Hukuk, İşletme, İletişim, Sağlık Bilimleri, Mimarlık ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültelerinin yanı sıra yüksekokulları, meslek yüksekokulları ve enstitüleri çatısı altında 150’yi aşkın  ön lisans, lisans ve doktora programı sunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin İstanbul’un merkezinde, santralistanbul, Dolapdere, Kuştepe ve Kozyatağı olmak üzere dört kampüsü bulunmaktadır. Yükseköğretim Derecelendirme Kuruluşu QS’in, 2018 yılı “Gelişmekte Olan Avrupa Ülkeleri ve Orta Asya Üniversiteleri Sıralaması”nda BİLGİ, en iyi 140 üniversite arasında yer almaktadır. Sıralamaya göre BİLGİ, Türkiye’deki en iyi 16 vakıf üniversitesi arasında bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi hakkında ayrıntılı bilgiye www.bilgi.edu.tr adresinden ulaşılabilir

📆 29 Ocak 2018 Pazartesi 11:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR