MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Manşet » Kadıköy’ün göbeğinde zifiri karanlık, sokaklar neden böyle?
Kadıköy’ün göbeğinde zifiri karanlık, sokaklar neden böyle?


Haber: Adem Giden

Şöyle keyifli bir yürüyüş yapacaksınız, ailenizle gezeceksiniz ya da arkadaşınızla akşam kareleri alacaksınız. Ancak İstanbul’un göbeğinde marka şehir Kadıköy’ün en gözde yerleri karanlığa bürünmüş, üstelik bir gece değil; haftalarca, bazen aylarca. Hangi köşeden nasıl bir tehlike çıkabilir kaygısı bile başlı başına ürkütüyor. “Işık olsa ne olur, olmasa ne, büyütmemek lazım” dememek gerekiyor zira zifiri karanlık, kara eylemleri perdeliyor ve suça da zemin hazırlayabiliyor. Kadıköy daha önce karanlık sokaklarda defalarca gasp, hatta Söğütlüçeşme metrobüs yanında ilçe dışından geldiği bilinen zanlı tarafından tecavüz girişimine bile sahne olmuştu!

Kadıköy Gazetesi olarak Kalamış Atatürk Parkı çevresini görüntülemeye çalıştık ancak objektiflerimiz, simsiyah bir tabloyu ölümsüzleştirdi. İçerisinde bulunduğumuz Ocak ayında Türkiye’nin en marka noktalarından biri olan bölgede Moda Burnu’ndan Fenerbahçe’ye kadar devam eden zifiri karanlıkta tek başına yürümek cesaret istiyor.

SADECE KALAMIŞ DEĞİL, KADIKÖY’ÜN AYDINLATILMASI GEREKEN YERİ ÇOK!

Kadıköy genelindeki ışıklandırma sorunu yer yer vatandaşlar tarafından şikayet edilirken Kalamış ile birlikte birçok noktada karanlık, güvenlik sorunlarını da beraberinde getiriyor. Söğütlüçeşme metrobüs istasyonu çevreleri, Kuşdili Çayırı ve stadyum çevreleri, Hasanpaşa Mahallesi’nin Taş Ocağı mevkii ve ara sokakları, kentsel dönüşümde olan Fikirtepe’nin önemli bir kısmı, Kadıköy Rıhtım’da minibüs durakları çevreleri, karanlığın yoğunlukla hakim olduğu yerler olarak öne çıkıyor. Bireysel şikayetler ile ilçenin birçok yerinde sokak ışıklarının yetersizliği sosyal medyada da öne çıkıyor.

KİMSE KİMSEYE GÜVENEMİYOR…

Işıklar içinde, cıvıl cıvıl renkli sokaklarda bile olağanüstü üzücü olaylar yaşanabilirken Kadıköy’ün karanlık sokaklarında yetkililerin daha güvenli günler için kalıcı önlemler ve çözüm sunmalarının gerekliliği her geçen gün artıyor.

Galeri
📆 24 Ocak 2018 Çarşamba 18:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR