MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Manşet » Estetik gitti, Yazıcıoğlu “bitti”
Estetik gitti, Yazıcıoğlu “bitti”


Haber: Adem Giden

Kimileri için teknoloji çekim merkezi, kimileri içinse bilgisayar hastanesi. İstanbul’da birçok kişinin dijital gereksinimlerini temin etmek için en az bir kez ayak bastığı Yazıcıoğlu İş Hanı ve yakın çevresi, kan kaybediyor.

“Elinizi verseniz kolunuzu alamıyorsunuz, zorla pazarlama ve satış yapmaya çalışıyorlar, bir işletmeye gidene kadar defalarca merdivenlerden çevriliyorum, argo ve küfürlerden bıktık” gibi şikayetler nedeniyle defalarca gündeme gelen Yazıcıoğlu’ndaki olumsuzluklarla birlikte son aylarda kiralık dükkan ilanlarının artması dikkat çekiyor. Birkaç yıl öncesine kadar ise meşhur işhanında boş dükkan bulamayan yatırımcılar, kiracılara yüksek miktarda hava parası teklif ediyordu.

ESNAF DA ŞİKAYETÇİ! “ABİ CD LAZIM MI, PROGRAM VEREYİM, ONA GİTME BANA GEL…”

Yaklaşık 10 yıldır Yazıcıoğlu’nda bilgisayar tamirciliği gerçekleştiren ve güvenlik kaygısıyla adını gizli tutan köklü esnaf; “Göründüğü gibi değil. İş Hanı’nın önünü mesken tutan işportacı ve yüzdecilerden asıl biz iş hanı esnafları şikayetçiyiz. Baskıcı ve ısrarcı argo konuşmaları, yer yer uygunsuz tavırları ve pişkinlikleri nedeniyle zorluklarla karşı karşıya kalıyoruz. Ayrıca tüketiciler bilmeli ki, bu kişiler yapılan işi maliyetine kendilerince prim ve komisyon ekliyor. Israrla neredeyse ellerinden laptopları ve cihazları alınan şahıslar mağdur olduktan sonra kapımızı çalıyor ama iş işten geçiyor. Biraz iletişimi zayıf olan ve ‘hayır’ diyemeyen vatandaşı bulurlarsa, aralarında müşteri kavgası bile yaptıkları oluyor. Günümüzde Gebze, Tuzla, Pendik ve Kartal gibi uzak ilçelerden bile müşterilerimiz gelmeye devam ediyor. Diğer yandan çoğu esnaf ise yasak olmasına rağmen ısrarla dükkanlarında ve koridorlarında sigara içiyorlar. Tabi sadece sorun estetik değil, teknolojik değişim ve çeşitlilik de kan kaybına etki ediyor” şeklinde konuştu.

ESKİ GÜNLERİNİ BEKLİYOR…

Önemli bir ticari hacme sahip olan Yazıcıoğlu’nun önümüzdeki süreçte cıvıl cıvıl kalabalıkları ağırladığı günlere geri dönmesi hedefleniyor. Hiçbir ticaretinizin olmamasına rağmen Yazıcıoğlu’nun önünden yaya olarak geçtiğinizde yüzdeci işportacıların metrelerce sizleri takip ederek zorla satış yapmaya çalıştığı manzaralar ise, içerisinde bulunduğumuz 2018 yılında da devam ediyor.

 

Galeri
📆 18 Ocak 2018 Perşembe 15:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR