MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Manşet » Kadıköy’ün 44 yıllık marketinde inanılmaz soygun!
Kadıköy’ün 44 yıllık marketinde inanılmaz soygun!


Haber: Adem Giden

“Nereye gidiyoruz” denilen enteresan hırsızlık olayı Kadıköy’ün göbeğinde yaşandı. Sükunetin sembolü Feneryolu’nda 44 senedir esnaflık yapan Kemal Oruç’un bakkal işletmesine giren hırsız yaklaşık 20 Bin TL’lik sigara paketlerini çalarak reyonu tamamen boşalttı, diğer raflardaki çok pahalı ve değerli malzemelere ise hiç dokunmadı!

Aynı zamanda Kadıköy siyasetinde uzun yıllardır emek veren DSP Kadıköy İlçe Başkanı Kemal Oruç, yaşanan üzücü olay sonrasında Kadıköy Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Zanlının kısmen güvenlik kamerasına kısmen yansıdığını da ifade eden Oruç, hırsızlık vakasından daha çok Kadıköy ve İstanbul’daki değişime yönelik önemli mesajlar verdi.

“KAPILARI AÇAR SAHİLE GİDERDİK, ŞİMDİ KİLİTLER DAYANMIYOR, YAZIK!”

İçerisinde yüzbinlerce Türk Lirası değerinde değerli eşya ve bir miktar para da bulunan marketinde 44 yılın ardından ilk kez soygun yaşanan Kemal Oruç şunları ifade etti;

Kilidi özel bir mekanizma ile kesmiş, levye ile zorlayarak bir şekilde kapıyı açmayı başarmış. Öyle enterasın ki markette değerli olan hiçbir şeye dokunmamış, sadece yaklaşık 20 Bin TL değerindeki onlarca marka paket sigaraları almış ve gitmiş. Ben Kadıköy çocuğuyum ve 65 yaşımı geride bıraktım. Feneryolu’nda hep huzurlu büyüdük, güzel komşular, dayanışmalar ve mutluluk… Son yıllarda metropol ile brilikte önce Kadıköy, ardından nezih köşesi Feneryolu da bozulmaya başladı. Burada birçok eve hırsız girdi. Hatta, kapı komşumuzun bahçesinden ağır ve büyük motosikleti dört kişi sırtlanıp kamyonet ile çaldılar. Sonunda korktuğum başıma geldi ve 44 yıllık bakkalımı da soydular. Kaybedilen mal bir şekilde geri gelir ancak, manevi olarak ne kadar yıkıldığımı ifade bile edemem. Bizler kapımızı penceremizi açık bırakır, sahile gider ve saatlerce yüzerdik. Bırakın hırsızlığın yaşanmasını, ihtimali bile akıllara gelmezdi. Ne yazık ki şimdileri onlarca önlem aldığımız dükkanımıza giriyorlar. Eski ve güzel Kadıköy’ü çok özledim…

SORUŞTURMA BAŞLATILDI…

Hırsızlık vakasının ardından mahalle sakinlerinin kaygısı daha da artarken emniyet güçleri, olaya yönelik tahkikat başlattı.

Galeri
📆 18 Ocak 2018 Perşembe 13:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR