MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Manşet » Kadıköy Rıhtım nihayet yeniden doğuyor!
Kadıköy Rıhtım nihayet yeniden doğuyor!


Haber: Adem Giden

Yarım asrın yorgunluğunu üzerinde taşıyan Kadıköy Rıhtımı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin uzun yıllardır planladığı değişim defalarca çeşitli engeller ile karşılaşsa da, yenileme dönemi çoktan hız aldı.
Gün içerisinde geçici nüfusu 3 milyona ulaşan metropolün gözbebeği Kadıköy’de ilçenin vitrini Rıhtım, geceli gündüzlü yürütülen ummalı çalışmalarla kabuk değiştiriyor. Kadıköy Gazetesi, Ocak ayında devam eden faaliyetleri görüntüledi.

RİSK İLE GELEN BÜYÜK ÇALIŞMA…

Rıhtım’ın günden güne çökmeye başlaması ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Moda sahilinden Haydarpaşa Garı’na kadar güçlendirme ve projelendirme çalışmasını hayata geçirdi. Sadece birkaç ay içerisinde Rıhtım, yeni yapısı ile gün yüzüne çıkmaya başladı.

BÜFELER, OTOBÜSLER, TRAFİK VE KAOS DA GERİDE KALACAK…

Kadıköy Rıhtımı’nda milyonların çok daha modern, sağlıklı ve estetik bir şehircilik anlayışından yararlanabilmesi için sadece kordonun değil; Otobüs durakları, büfeler ve minibüs alanlarının da değişimi gerekiyor. Bölgenin yorgun düşen su, kanalizasyon ve elektrik altyapılarının acil değişim gereksinimi çalışmaları her geçen gün daha da gerekli kılarken daha önce İBB tarafından tasarımları tamamlanan ve düğmeye basılmaya hazırlanan projeler çeşitli yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri ve kuruluşlar tarafından dava edilerek ertelenmek zorunda kalınmıştı. Çöken sahil bandının tamamlanmasının ardından önümüzdeki süreçte otobüs duraklarının ilçenin iç kesimlerine taşınması, estetik kaygıyı artıran büfelerin de revizyona girerek bölgenin yemyeşil bir çehreye dönüşmesi ve yer yer etkili olan trafik kaosunun ortadan kaldırılması beklentisi her geçen gün artıyor.

Galeri
📆 17 Ocak 2018 Çarşamba 13:04   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Kadıköy Rıhtım nihayet yeniden doğuyor!” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR