MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Kültür-Sanat, Manşet » Akmerkez’de ,‘The Exterminating Angel’ izleyici karşısına çıkıyor
Akmerkez’de ,‘The Exterminating Angel’ izleyici karşısına çıkıyor


Dünyanın en ünlü sanatçılarını sahnesine taşıyan Metropolitan Opera, Grammy ödüllü ünlü besteci Thomas Adès’in The Exterminating Angel’ını sahneye taşıyor. 18 Kasım Cumartesi günü saat 20.55’te New York’tan canlı yayın ile Akmerkez CinemaPink salonunda izleyiciyle buluşacak olan meşhur eser, barbarlık, birliktelik ve insan davranışlarına değiniyor.

 

İstanbullu opera severleri birbirinden değerli opera gösterileriyle buluşturmaya devam eden Metropolitan Opera gösterimlerinde bu kez ‘The Exterminating Angel’ izleyici karşısına çıkıyor. Grammy ödüllü Thomas Adès’in bestelediği bu büyüleyici eser, 18 Kasım Cumartesi günü saat 20.55’te New York’tan canlı yayını ile izleyiciyle buluşacak.

Sürrealist filmleriyle sinema tarihinin en önemli yönetmenlerinden biri olan Luis Buñuel’in librettosunu yazdığı ve Thomas Adès tarafından operaya uyarlanan eser,  bir akşam yemeği sırasında konukların salonda kilitli kalmasıyla çıkan kaosu konu alıyor. Dönemin İspanyasını yöneten elit kesim üzerine bir taşlama özelliği taşıyan opera insan davranışları üzerine eğiliyor.

📆 16 Kasım 2017 Perşembe 12:17   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR