MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Kültür-Sanat, Manşet » Özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların yaptığı resim sergisi
Özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların yaptığı resim sergisi


MKM Sergi Salonu, 8 -18 Kasım 2017 tarihleri arasında özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların yaptığı çalışmalardan oluşan bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergide, bu özel çocuklara ait, üç bine yakın, resim, heykel ve farklı sanatsal çalışmalar yer alıyor.

 

Bu sergi sıradan bir sergi değil, bir farkındalık yaratma çabası aslında. Burada çocuklar için, hem sanat, hem destek, dayanışma, hem de önemsenme ve özgürleşme ruhu var. Bir sanat kolonisinin, büyük emek harcayarak geleneksel hale getirdiği, çok özel çalışmanın bir parçası.

 

Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi, bu özel çocuklara sanat aracılığıyla destek vermek ve onları özgürleştirmek için ortam hazırlıyor. Sapanca Doğapark’ta, onlar için hazırlanan doğal ortamda, her yıl, özgürce, içlerinden geldiği gibi çalışarak kendilerini ifade etme şansı buluyorlar. Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen çocuklar öğretmenleriyle birlikte sanat dolu bir hafta geçiriyor, bu süre boyunca hayal dünyalarını resimleri aracılığıyla aktarmaya çalışıyorlar.

 

Koloninin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şahin şunları söylüyor:

 

“Bütün çocuklar çok kıymetli, özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar daha da kıymetli bizim için. Biz onların hayal dünyalarını ve yaratıcılıklarını geliştirmek adına bu çalışmaları yapıyoruz. Bu etkinlikler, geleceğimiz olan çocuklardaki gelişimi görmek ve bu gelişime küçük de olsa katkı sağlamak açısından çok önemli, heyecan ve mutluluk verici. Sergi aracılığıyla onlara dikkat çekme ve farkındalık yaratma çabasındayız. Bundan sonra da, bu özel çocuklara desteğimiz artarak devam edecek. Herkesin, özellikle öğrenci ve öğretmenlerin bu özel sergiyi mutlaka görmeleri gerekiyor. Tüm sanatseverleri bekliyoruz.”

 

Kurulduğu günden bu güne, sanata ve çocuklara desteğiyle gündeme gelen Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi, özel eğitime ihtiyaç duyan bu çocukların, desteklendiği takdirde, nasıl mucizevi işler ortaya çıkardığını görmeye ve onları kucaklamaya davet ediyor sizleri.

 

MEB’in izni ve onayıyla, ülkenin dört bir köşesinden katılan çocukların istedikleri saatte, rahatça gezebilmeleri için, açılış tam güne yayılmış olup, sergi, sanatseverlerin, öğretmen ve öğrencilerin ilgi ve desteğini beklemektedir.

Özel Eğitime İhtiyaç Duyan Çocuklarımızın Resim Sergisi

08.11.2017 Çarşamba Saat: 10.30 / 20.30

Mustafa Kemal Çağdaş Sanat Galerisi / Beşiktaş

📆 07 Kasım 2017 Salı 14:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR