MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Kültür-Sanat, Manşet » Doğan Avcıoğlu ölümünün 34. yılında Kadıköy’de anılıyor
Doğan Avcıoğlu ölümünün 34. yılında Kadıköy’de anılıyor


Gazeteci, yazar, düşünür ve siyaset adamı Doğan Avcıoğlu ölümünün 34. yılında Kadıköy’de anılıyor. Programda aynı zamanda Avcıoğlu’nun notlarını “Osmanlı Düzeni” adıyla kitaplaştırmış, gazeteci, araştırmacı Doğan Yurdakul da anılacak.

Fikirleri, yaşamı ve yapıtlarıyla özellikle 1960’lar ve 1970’lerden günümüze birçok farklı kesimi etkilemiş, yakın tarihimizin önemli düşünce ve siyaset insanı olan Doğan Avcıoğlu 4 Kasım 2017, Cumartesi günü Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde saat 20:00’de düzenlenecek bir etkinlikle anılacak.

Kadıköy Belediyesi desteğiyle gerçekleşen programda aynı zamanda 3 Eylül 2017’de hayatını kaybeden, Avcıoğlu’nun akrabası, öğrencisi, dostu; gazeteci, araştırmacı Doğan Yurdakul da anılacak.

Enver Aysever’in sunumunu yapacağı ve ailelerin de katılacağı gecede Avcıoğlu ve Yurdakul’u anlatan bir sinevizyon gösterimi olacak. Ardından dostları, mücadele arkadaşları; Altan Öymen, Uluç Gürkan, Nazif Ekzen, Yalçın Küçük, Onur Bilge Kula, Ercan Karakaş, İlhan Cihaner, Merdan Yanardağ ve Orhan Gökdemir konuşma yapacak.

Doğan Yurdakul ölümünden önce, Avcıoğlu’nun günümüz Türkiyesi’nin politik, sosyal durumunu anlatan yazılarını düzenleyerek bir araya getirdiği “Rejim ve Devrim” adlı yeni kitabını yayıncısına teslim etmişti. 4 Kasım Doğan Avcıoğlu’nun ölüm yıl dönümünde bu kitap da okurla buluşacak.

📆 01 Kasım 2017 Çarşamba 14:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR