MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet » Üç büyüklere gönül veren üç çocukluk arkadaşı Avrasya Maratonu’nda
Üç büyüklere gönül veren üç çocukluk arkadaşı Avrasya Maratonu’nda


Üç büyüklere gönül veren üç çocukluk arkadaşı Avrasya Maratonu’nda renktaşlarını Temel İhtiyaç Derneği’ne desteğe davet ediyor.

Turizm sektöründe faaliyet gösteren Net Holding ve Süzer Holding’in ikinci kuşak yöneticileri, “iyilik” için güçlerini birleştirdi. Gönül verdikleri kulübün kongre üyeleri olan “ikinci nesil” turizmciler, taraftarlarını 39. Vodafone İstanbul Maratonu’nda “Temel İhtiyaç Derneği (TİDER)” yararına açtıkları kampanyalarına desteğe çağırdı. TİDER Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Süzer ile Yönetim Kurulu üyesi Hande Tibuk ve derneğin destekçisi olan Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu Başkanı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Burak Küntay, daha çok yardımsevere ulaşmak amacıyla takımlarının formalarıyla Bebek’te idman yaptı.

31.10.2017

Kurduğu “Destek Market”lerde israftan kurtardığı ürünleri desteğe ihtiyacı olan ailelerle karşılıksız paylaşan ve bu ailelerin işsiz bireylerine istihdam olanağı yaratarak onları destekleyen Temel İhtiyaç Derneği (TİDER), İstanbul Maratonu’nu iyilik koşusuna dönüştürerek yoksulluk ile mücadeleye destek olmaya çağırıyor. 2015’te Maltepe’de açtığı ilk Destek Market ile bugüne kadar beş bin aileye, 1 milyon TL’nin üzerinde temel ihtiyaç ürünü ulaştıran TİDER, İstanbul Bağcılar’da açtığı ikinci Destek Market’in ardından çalışma modelini tüm ülke geneline yaymak için hedef büyüttü.

Bağışçılarından sağladığı desteklerin koşucuların tercih ettiği sivil toplum kuruluşlarına ulaşmasına aracılık eden Adım Adım – İyilik Peşinde Koş Platformu üyesi olan TİDER, 12 Kasım’da gerçekleştirilecek Vodafone 39. İstanbul Maratonu’nda “TİDER Etkisi ile Adımların Devleşiyor” kampanyasını başlattı.

Kampanyanın tanıtımı için bir araya gelen TİDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Galatasaray Kongre Üyesi Serhan Süzer, TİDER Yönetim Kurulu Üyesi ve Fenerbahçe Kongre Üyesi Hande Tibuk ve TİDER destekçisi, akademisyen ve Beşiktaş taraftarı Burak Küntayİstanbul Bebek’te takımlarının formalarını giyerek idman yaptılar.

“TİDER Etkisi ile Adımların Devleşiyor” kampanyası ile turizm sektöründe faaliyet gösteren Net Holding ve Süzer Holding’in ikinci kuşak üst düzey yöneticileri, iyilik için güçlerini birleştirdiler ve taraftarlarını destek olmaya çağırdılar.

TİDER Yönetim Kurulu Başkanı H. Serhan Süzer “İstanbul Maratonu’nda, ‘Adım Adım – İyilik Peşinde Koş’ hareketi içerisinde yer alarak TİDER modelinin yaygınlaştırılması için yeni kaynaklar yaratmayı hedeflediklerini belirtti. Süzer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Galatasaray taraftarı vefalıdır ve mücadelecidir”

“Kurucusu olduğum Temel İhtiyaç Derneği’nin Destek Marketleri, iki büyük sorunu birbiriyle yapıcı şekilde ilişkilendirerek çözüm üretmeye odaklanmaktadır; israf ve yoksulluk. İsraf edilen tonlarca ürünü ihtiyaç sahipleriyle buluşturan Destek Marketlerden yararlanan bireyleri ayrıca istihdama kazandırarak bu desteklere ihtiyaçları kalmamasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu modelin memleket meselesi olduğu kanaatindeyim, o yüzden de modeli ülke çapında yaygınlaştırma sorumluluğuyla hareket ediyoruz. TİDER olarak Destek Marketler yapısıyla dünya literatürüne yeni bir kavram kazandırdık. Bu marketler aracılığıyla ihtiyaç sahiplerinin gıda, temizlik ürünleri ve kıyafet gibi temel ihtiyaçlarını, standartları yüksek bir markette alışveriş olanağı sunarak karşılamaya özen gösteriyoruz.” dedi.

Süzer sözlerini şöyle noktaladı: “Biz bu projede üç çocukluk arkadaşı, üç dost, ulvi bir görev için bir araya geldik. Kendilerine vakit ayırıp destek verdikleri için teşekkür ediyorum. Dernek olarak nihai amacımız; bizim dışımızdaki gıda bankalarını da sisteme dahil etmek ve tüm ülke geneline bu hizmeti sunmak. Başlatmış olduğumuz bu kampanya dahilinde taraftarlarımızdan destek istiyoruz. Galatasaray taraftarı vefalıdır ve mücadelecidir. Kampanyada yanımızda olacaklarından şüphem yok. ”dedi.

“Fenerbahçeliler, yardımlaşmayı sever”

Net Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatörü, TİDER Yönetim Kurulu Üyesi ve Fenerbahçe Kongre Üyesi olan Hande Tibuk ise, “Şirket olarak ihtiyaç sahiplerine destek verdiğimiz bir sosyal sorumluluk projesinin içinde yer aldığımız için çok mutluyuz. Amacımız, Türkiye’nin en önemli toplumsal sorunlarından ikisi olan yoksulluk ve israfa çözüm üretmek. TİDER bünyesinde ihtiyaç sahiplerine yardım etmenin yanı sıra onları iş hayatına kazandırmaya da çalışıyoruz. ‘Destek Market’ler üzerinden yardım alan kişilerin sayısını arttırmak için Avrasya Maratonu’nda buluşacağız. Her tür sosyal sorumluluk projesine en önde koşan Fenerbahçelileri, bağışlarıyla bu kampanyaya destek olmaya davet ediyorum. Birlikte hareket ettiklerinde neler yapabileceklerini herkese gösteren ve yardımlaşma duygusu her zaman zirvede olan sevgili Fenerbahçeliler, gelin hep beraber TİDER’in kampanyasına destek olalım ve ‘Destek Marketler’ ile 1.000 ailenin temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olalım” dedi.

Tibuk sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu proje için güzel bir sinerji oluşturduğumuza inanıyorum. Net Holding olarak geçen sene de maratona katılmış ve topladığımız bağışlarla Bağcılardaki Destek Market’in açılmasına katkı sağlamıştık. Çot şeffaf bir yapı olan ‘Adım Adım Platformu’ gönül rahatlığıyla herkese bağış yapma olanağı tanıyor. Kendilerine de bu vesile ile teşekkür etmek isterim. Bu yıl üç arkadaş, 50’şer ailenin bir yıllık temek ihtiyaçlarını karşılama hedefiyle maratona katılacağız. Hangi takımı tutarsa tutsun, herkesi iyilik için TİDER’le birlikte koşmaya davet ediyorum.”

“Beşiktaşlıların duyarlılığına inanıyorum”

Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu Başkanı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve TİDER destekçisi Burak Küntay da, israfın önlenmesine ve yoksullukla mücadeleye önem veren dinamik Beşiktaş taraftarlarının 1.000 ailenin “Destek Market”lerden faydalanması ve 256 ton gıdanın israftan kurtarılması için açtığı kampanyasına destek olmasını istedi. Küntay, “Bugün burada çok hayırlı bir iş için bir aradayız. Beşiktaş taraftarı duyarlı ve yardımseverdir, güç birliğine inanır. Kara kartalların, sesimize ses vereceğine eminim. Gelin hep beraber TİDER için, yoksullukla mücadele için, daha güzel yarınlar için el ele verelim.” dedi.

“Toplumdan aldığını topluma fazlasıyla geri verme çabası”

Küntay sözlerini söyle sürdürdü: “Serhan Süzer, on yıl önce bu projeden bahsettiğinde işin bu noktaya, bu kadar sistematik ve programlı bir şekilde geleceğini hayal bile edememiştim. Yeni teknolojiler, vizyon, kararlılık ve mücadele neticesinde bugün hayallerimizin gerçek olduğunu görüyorum. Toplumdan aldığını fazlasıyla topluma geri verme çabasında olan dostlarımı tebrik ediyor, yanlarında olmaktan gurur duyduğumu belirtmek istiyorum. Bizler zamanında canlarıyla, mallarıyla ülkesine sahip çıkmış bir neslin çocuklarıyız. Yardımlaşma ve destek hamurumuzda, törelerimizde var. Üzerimizdeki formaların renkleri ayrı olsa da; dünyalarımızın, ekonomimizin renkleri aynı. Gelin bakış açılarını ve renkleri bir yere koyalım ve hep beraber bu toplumsal çabanın içinde yer alalım. Güçlerimizi birleştirerek; Türkiye’nin her tarafına TİDER modelini açalım.”

Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) Hakkında:

Temel İhtiyaç Derneği (TİDER), gıda bankacılığına geniş kapsamlı bir bakış açısı getirerek yoksulluğa ve israfa karşı bütünsel bir modelle mücadele veren ve somut çözümler üreten bir sivil toplum kuruluşudur. Kurduğu Destek Marketlerin raflarında israftan kurtardığı kullanılabilir durumdaki gıda, temizlik ürünü ve kıyafetleri yoksulluk sınırındaki ailelerle paylaşır. Global Foodbanking Network (Dünya Gıda Bankacılığı Ağı) tarafından ödüllendirilen özgün modeliyle aile bireyleri arasında çalışmak isteyenlerin iş bulmaları veya kendi işlerini kurmaları için onlarla birlikte çalışır; yaşadıkları diğer sorunlar içinse onları işbirliği yaptığı, alanında uzman kurumlara yönlendirerek kalıcı çözümlere erişmelerini sağlar.

Yoksulluğun beraberinde getirdiği sorunların yalnızca temel ihtiyaç ürünleri eksikliği ile sınırlı kalmadığının farkında olan TİDER, gıda bankacılığının fayda alanını genişleterek ortaya koyduğu bu modeli Türkiye’de ve giderek dünyada yaygınlaştırma sorumluluğuyla hareket etmektedir. Bu amaçla kurduğu Destek Bulutu platformu ve üye gıda bankaları ile ürün bağışçılarını buluşturarak israfa karşı büyük çaplı bir çözüm üretmektedir.

📆 01 Kasım 2017 Çarşamba 14:13   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR