MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Manşet, Spor, Üsküdar » Hilmi Türkmen, Çavuşdere Spor Sarayının açılışını gerçekleştirdi
Hilmi Türkmen, Çavuşdere Spor Sarayının açılışını gerçekleştirdi


Çavuşdere Spor Sarayının açılışını gerçekleştiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bu sarayımız sadece Üsküdar’ımıza, İstanbul’umuza değil ülkemizin gençliğine, yarınlarına hizmet eden muhteşem bir saray oldu” dedi.

Spor salonlarına bir yenisini daha ekleyen Üsküdar Belediyesi, Çavuşdere Spor Sarayı’nın açılışını yaptı. Törene Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile çok sayıda öğrenci katıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende halk oyunları ekibi horon oynarken, öğrencilerin yaptığı çeşitli gösteriler ise renkli görüntüler oluşturdu.

 

“Bugün Üsküdar’ımız için çok güzel, çok özel bir günü yaşıyoruz” diyen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Biz her fırsatta Üsküdar’ımızın bir kültür şehri, bir tarih şehri, bir Harem şehir, bir Aziz Mahmud Hüdayı’nı şehri diye hep böyle tanımladık. Ama son yıllarda yaptığımız projelerle, yaptığımız yatırımlarla artık Üsküdar’ımız bu güzelliklerini, bu özelliklerinin yanı sıra bir spor şehri oldu. Bu güzel sarayımız, bu güzel salonumuz Üsküdar’ımızın spor şehri olmasında önemli bir hızlanmayı, önemli bir ihtiyacı gidermiş olacaktır. Bu güzel sarayımız Üsküdar’ımıza ve siz sevgili gençlerimize hayırlı, uğurlu olsun. Son üç yılda yaptığımız yedi ayrı spor salonuyla birlikte gerçekten İstanbul’umuzun da, Türkiye’mizin ortalaması üstüne bir spor şehri olmaya hızla ilerliyoruz. Yedi tane kapalı spor salonumuz ve beşinde havuz var. Bugün yedincisinin açmış olduğumuz ve adı Çavuşdere Spor Sarayı olan bu sarayımız sadece Üsküdar’ımıza değil, sadece İstanbul’umuza değil ülkemizin gençliğine, ülkemizin yarınlarına hizmet eden muhteşem bir saray oldu” diye konuştu.

Kurdele kesiminin ardından Başkan Hilmi Türkmen 65 okul, 29 amatör spor kulübüne spor malzemesi dağıttı.

📆 25 Ekim 2017 Çarşamba 16:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR