MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Genel, Manşet, Toplum » İstanbul Erzurumlular Vakfından 219 öğrenciye burs!
İstanbul Erzurumlular Vakfından 219 öğrenciye burs!


İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfında haklı gurur tablosu

İstanbul’da eğitim gören üniversite öğrencilerine İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı tarafından burs verildi.

 

219 öğrenciye burs sevinci!

Erzurumluların İstanbul’daki baba ocağı diye anılan Kadıköy’deki, İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı, her yıl olduğu gibi bu yılda, İstanbul’da eğitim gören üniversite öğrencilerine burs desteğini sürdürdü. 22 Ekim 2017 Pazar günü burs alan 219 genç Dadaşlara, vakıf yönetimi tarafından vakıf binasında yapılan sabah kahvaltısı sonrası burs dağıtımı gerçekleşti.

İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı’ndan 2017 / 2018 Eğitim ve Öğretim yılında burs almaya hak kazanan öğrenciler pazar sabahı kahvaltıda Vakıf Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldiler.

Vakıf Yönetimi tarafından burs alan öğrencilere Eylül-Ekim aylarına ait olan iki aylık burs ödemesini yapıldı.

Vakıf Başkanı A.Hadi ATALAR 1. Başkan Yardımcısı Cevat Karakelleoglu Vakıf Yöneticileri Abdullah Atalar, Cemil Hakan KILIÇ, Neslihan Arzu Keteci ve Kerem Şengel’in katıldığı kahvaltıda Yöneticiler öğrencilerle birebir ilgilenerek her konuda desteğe açık olduklarını belirttiler. Vakıf yöneticileri, burs alan öğrencilere Vakfın geçmişi ve bugünkü faaliyetleri konusunda bilgi verdiler.

“Gençlik Birliği Platformu” kurulacak!
Öğrencilere hitaben bir konuşma yapan İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı A. Hadi Atalar, konuşmasında: Vakfın amaçlarından ve bu anlamda gençlere olan güvenlerinden bahsetti. Her öğrencinin kendileri için kazanılmış bir değer olduğunu belirten Başkan A.Hadi ATALAR, kapılarını her zaman gençlere açık olduğunu ve gençlerle birlikte bir “Gençlik Birliği Platformu” kurulması çalışmasına start verdiklerini gençlere müjdeledi.

   

Atalar, Burs veren hayırseverler, bu tablo sizin eseriniz!

Başkan A. Hadi Atalar, Gençler, geleceğimizi sizlere emanet ediyoruz. Bu vakıf hizmetlerinde sizler de sorumluluk alacaksınız, sizler bizim taşıdığımız bu bayrağı daha yükseklere taşıyacaksınız. Mezun olduktan sonra, bizlerden sonra vakıfa sahip çıkacak olan sizlersiniz.

Sizden gelecek her fikre açığız ve her zaman size desteklerimizi devam ettireceğiz. Bu vesile ile sizlerden beklentilerimiz vardır, çalışmak çok çalışmak Erzurum ve Erzurumluya hizmet etmek için geleneklerimize bağlı kalarak kültürümüzü yaşatmak, bu vakıf hizmetlerine sahip çıkmak gibi önemli bir sorumluluğunuz var. Vakfımızda yapılan gençlik faaliyetlerine katılım sağlayın, sorumluluklar alın ki, vakıf hizmetlerini daha etkin kılalım.

Atalar, Gençlerimizin kariyer planlamasına da destek oluyoruz!

Ülkemizin geleceği, milletimizin güvencesi, şehrimizin gözbebeği, yarınlarımızın aydını, düşünürü, sanatkarı, milletvekili, valisi, savcısı, doktoru, mühendisi ve öğretmeni sevgili gençler…

Büyük fedakarlıklara katlanarak sürdürdüğünüz öğrenim hayatınızın sonucunda hayallerinizdeki mesleğe ulaşarak vatanımıza, milletimize ve devletimize hizmet etmeniz en büyük dileğimizdir. Sizlere sadece burs vermekle kalmayıp kariyer planmanız aşamasında da vakfımızın referansının her daim yanınızda olduğunu bilmenizi isterim. Yani okul hayatı bitince iş hayatına adım attığınız bir gün bir holdingin insan kaynaklarından iş görüşmesine çağrılabilmeniz için de vakıf olarak gerekli diyalog çalışmalarını yapıyoruz.

Burs veren hayırseverlerden de Allah razı olsun. Bu mutlu tabloya katkı sağlayan hayırseverlere de teşekkürü borç biliriz. Bu sene de burs verme konusunda şükürler olsun 219 öğrenciye destek olabildik, seneye umarım bu sayı daha fazla olur.

Burs havuzu projemizi hayata geçirmek istiyoruz. İstanbul’da faaliyet gösteren diğer vakıflarımızla ortak yürüteceğimiz burs havuzu çalışmamızın bir an önce hayata geçirilmesi için de gayret göstermekteyiz.

📆 23 Ekim 2017 Pazartesi 15:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR