MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet » Suriyelilere, ‘ekonomiye fayda sağlayacak iş fikirleri oluşturma eğitimi’
Suriyelilere, ‘ekonomiye fayda sağlayacak iş fikirleri oluşturma eğitimi’


Suriyelilere, ekonomiye fayda sağlayacak iş fikirleri oluşturma eğitimi verilecek.Bu kapsamda, 23-24 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da girişimcilik dersleri verilecek.

 

Habitat Derneği’nin Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği ile birlikte Suriyeli mültecilerle ortak bir gelecek için hayata geçirdiği İMECE Programı’nın hızlandırılmış dönemi başladı. Program kapsamındaki 14 ilde yüksek potansiyelli mülteci girişimcilerin iş kurma süreçlerini destekleyecek Girişimcilik Yerel Eğitimleri Türkçe, İngilizce ve Arapça bilen eğitmenler tarafından “Arapça” olarak verilecek. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, balık yemeyi değil balık tutmayı öğreten projede, 23-24 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da eğitimler verilecek.

 

“İş fikri oluşturmayı öğrenecekler”

Hızlandırılmış dönemin yerel eğitim müfredatından bahseden Habitat Derneği Genel Koordinatörü ve İMECE Programı Direktörü Başak Saral, “Eğitimler, katılımcıların girişimcilikle ilgili temel konseptleri anlamalarına yardımcı olacak içerikleri ve atölye çalışmalarını içeriyor. Bahsedilen konseptler iş kurmak için gerekli ana noktaları kapsıyor.Aslında amacımız, katılımcıların bir “İş Fikri Sunumu” oluşturmalarını sağlamak” açıklamasında bulundu.

📆 23 Ekim 2017 Pazartesi 11:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR