MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Acıbadem, Belediye, Manşet, Spor » Kadıköy’de ,Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi’nin açılışı yapıldı

Kadıköy’de ,Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi’nin açılışı yapıldıKadıköy Belediyesi, Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi’nin açılışını 14 Ekim Cumartesi günü yaptı. Tesiste çocuk ve engellilere verilecek yüzme eğitimlerinin yanında, abonelik sistemiyle tüm Kadıköylülere de hizmet verilecek.

Kadıköylülerin spor tesisi ihtiyacına çözüm üretmek için harekete geçen Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz yıl Acıbadem Mahallesinde yapımına başladığı yüzme havuzu ve spor merkezinin açılışını yaptı. Kadıköy Belediyesi’nin ilk yüzme havuzu ve spor merkezi olan tesis açılışına Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin, … ve Kadıköylüler ve çocuklar katıldı.

Açılışta konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, 2014 yerel seçimleri sonrası göreve geldiklerinde ülkenin gerilimli bir süreçte olduğunu hatırlatarak, hiç karamsarlığa kapılmadan, durmadan halkın ihtiyaçlarını merkeze alarak projeler ürettiklerini söyledi. Her yaşatan Kadıköylü için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Nuhoğlu “ Şartlar ne olursa olsun hiç durmadık. Cumhuriyet bayramlarında yüzbinlerle yürüdük. Yılmadık, hep daha iyiyi aradık. Yürüdük. Çünkü yürümek bizi ancak aydınlığa götürür. Adalet yürüyüşünde bunu gördük, Maltepe’de milyonlar olduk.Bugün açtığımız Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi ile yürüyüşümüz devam ediyor. Yaşam devam ettiği müddetçe yürüme, güzellikler oluşturmaya ve güzellikleri her birlikte paylamaya devam edeceğiz.” dedi.

Nuhoğlu’nun konuşmasının ardından Fenerbahçe Spor Kulübü yüzme şubesi senkronize yüzme takımı sporcuları su balesi gösterisi yaptı.

Heybeliada Su Sporları Kulübü

Anabilim Spor Kulübü

Kınalıada Su Sporları Kulübü

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüzme A Takımı

ACIBADEM YÜZME HAVUZU VE SPOR MERKEZİ

 

Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi, Acıbadem Mahallesi Muhittin Üstündağ Caddesinde yer alıyor. Engelli erişimine uygun ve son teknolojiler kullanılarak inşa edilen merkez 2 bin 285 metrekare inşaat alanından oluşuyor.  Toplam dört kattan oluşan tesiste yarı olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu, kafeterya, soyunma odaları ve idari ofisler bulunuyor.

Engelli erişimine uygun olarak tasarlanan tesiste yarı olimpik yüzme havuzunun uzunluğu 25 metre, genişliği ise 12,5 metre. 5 kulvarlı olan havuzun derinliği 1.70 santimetreden, 2.10 santimetreye ulaşıyor. Havuzun çatısı açılır kapanır olarak tasarlandı. Kış ve yaz mevsimlerinde farklı kullanım konforu elde edilmesi planlanıyor.

EĞİTİCİLER EŞLİĞİNDE PİLATES, YOGA, ZUMBA

Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi’nde havuz dışında iki ayrı spor alanı tasarlandı.  Tesisin birinci ve ikinci katında 197 metrekare ve 86 metrekare olmak üzere toplam 283 metrekareden oluşan 2 adet spor salonu bulunuyor. Stüdyo adı verilen bu alanlarda uzman eğiticiler eşliğinde pilates, yoga, zumba, thai boks dersleri verilecek. Ayrıca çocuklar için jimnastik eğitimi de verilecek.

ÇOCUKLARA YÜZME EĞİTİMİ

Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi’nden her yaştan Kadıköylünün faydalanması hedefleniyor. Havuzda çocuklara ve yüzme bilmeyen kullanıcılara eğitimler verilecek. Aynı zamanda yüzme bilen yetişkinler de havuzu kullanabilecek.  Engelli vatandaşların ücretsiz yararlanacağı tesiste öğrenci ve emeklilere yüzde 25, çekirdek ailelere ise yüzde 10 indirim uygulanacak. Merkezde Kadıköy Belediyesi Kış Spor okulları kapsamında çocuklar için jimnastik ve yüzme branşlarında ücretsiz eğitim verilecek.

Adres : Acıbadem Mahallesi Muhittin Üstündağ Caddesi, Acıbadem

📆 16 Ekim 2017 Pazartesi 10:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR