MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Genel, Manşet, Toplum » Pendik’te lise ve öğrenci yurdunun temeli atıldı

Pendik’te lise ve öğrenci yurdunun temeli atıldıTürkiye’de gönüllülüğün lideri olarak da bilinen Yazar ve Gönüllülük Eğitmeni İnal Aydınoğlu, kurucusu olduğu Gönüllü Hizmet Vakfı’nın faaliyetleri kapsamında 10 Temmuz 2017 Pazartesi günü, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in katılımıyla 300 yataklı Mustafa Saffet Fen Lisesi, İnal Aydınoğlu Öğrenci Yurdu binasının temel atılışını gerçekleştirdi.
Türkiye’de gönüllülüğün tanıtılması, yaygınlaştırılması, desteklenmesi ve teşvik edilmesi için 39 yıldan beri kendini gönüllülüğe adamış olan Gönüllülük Eğitmeni ve Yazar İnal Aydınoğlu, kurucusu olduğu Gönüllü Hizmet Vakfı ile eğitim hayatına destekte bulunmaya devam ediyor.
Daha önce inşaatı başlayan Gönüllü Hizmet Vakfı Mustafa Saffet Fen Lisesi’nin öğrencilerine hizmet edecek olan 300 yataklı Gönüllü Hizmet Vakfı İnal Aydınoğlu Öğrenci Yurdu’nun temeli 10 Temmuz 2017 günü saat 10.00’da atıldı. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in de hazır bulunduğu temel atma töreninde, İnal Aydınoğlu, Gönüllü Hizmet Vakfı ile ilgili açıklamalarda bulundu: Hayatını güzelleştirmek isteyen her insan mutlaka başkalarını düşünmeli ve onların mutluluğu için çalışmalıdır. Sevgi ve şefkat bizi insan yapan önemli iki özelliktir. Gönüllülük, bir insanın bilgi, birikim ve deneyimlerini, gönlündeki sevinci, ruhundaki şefkati ve aydınlığı başka insanlara ve canlı cansız tüm varlıklara verebilmek için arzu ve istek içinde olmasıdır ve bunları eyleme dönüştürmesidir. Gönüllülük, insanın ulaşabildiği en yüce noktadır. Gönüllülük, gönülleri hoş tutmak, yalnızlıkları paylaşmak, muhtaçlara dost olmak, solgun yüzleri güldürmek, acıları hafifletmek, yoksulları sevindirmektir.
Gönüllü Hizmet Vakfı’nın en önemli hedefi “Gönüllülük” duygusunun toplumumuzda daha çok gelişmesi ve yaygınlaşmasına hizmet etmektir. Merhum Mustafa Saffet Ciğerli ve Merhum Abdullah Öğücü ile birlikte kurduğumuz Gönüllü Hizmet Vakfı’nın hedefi; topluma hizmet amacıyla sağlık ve eğitim için çorbada tuz olmak, geleceğe kalıcı eserler bırakmaktır. 2010 yılından bu yana Gaziantep’te, İnal Aydınoğlu İlkokulu, İnal Aydınoğlu Ortaokulu, Evren ve Ahmet Öğücü Ana Okulu, Çorlu’da Aysel Abdullah Öğücü Ortaokulu, Kurtköy’de Mustafa Saffet Fen Lisesi olmak üzere 5 okulu ülkemize kazandırdık. Son olarak ise Ataşehir’de Gönüllü Hizmet Vakfı Mustafa Saffet Kültür Merkezi’ni hayata geçirdik. Bugün temelini attığımız 300 yataklı yurt ile İstanbul dışından gelecek üstün zekâlı ve muhtaç öğrencilerin rahatça eğitim hayatlarına devam etmelerini sağlamış olacağız. Onlara İstanbul’da sıcak bir ortam sunacağız.” dedi.

Bugüne dek biriktirdiği bilgi ve deneyimlerini harmanlayarak yazdığı yaşam, sevgi, mutluluk üzerine 12 kitabı, çeşitli makaleleri, üniversitelerdeki dersleri ve gönüllülük etkinlikleriyle insanların hayatlarında kalıcı değişimlere vesile olan Aydınoğlu, konuşması sırasında 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde Türkiye’nin her yerindeki gönüllüleri buluşturan “Gönüllülük Platformu”nu kurduklarını vurgulayarak tüm gönüllüleri bu platforma üye olmaya davet etti.

📆 10 Temmuz 2017 Pazartesi 23:54   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR