MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Kültür-Sanat, Manşet » “TİYATRO SAHNESİ GERÇEK OYUNCULARIN YERİ”

“TİYATRO SAHNESİ GERÇEK OYUNCULARIN YERİ”DERİN VE ÇOK BOYUTLU KARAKTERLERİN ETKİLEYİCİ OYUNCUSU NESLİHAN YELDAN.

Oynadığı rollerde, izleyiciyi etkileyen ve en göz alıcı karakterlerle izliyoruz Neslihan Yeldan’ı. Bir Demet Tiyatro’da canlandırdığı Füreya ile izleyicilerin gönlüne taht kursa da sonraki projelerinde de hep en güçlü ve zorlu rollerde karşımıza çıktı. 1987’de Ortaoyuncular Topluluğu’nda başlayan sanat yaşamında birbirinden değerli yapımlarda yer aldı. Her daim hayatının en baş köşesinde ise en sevdiği ve en aşık olduğu tiyatro oldu.

Şimdilerde ise Star’da yayınlanan İstanbullu Gelin dizisinde izlediğimiz Neslihan Yeldan, Craft Tiyatro’da Çağ Çalışkur’un yönetmenliğini yaptığı, Bora Akkaş, Berker Güven ve İdil Sivritepe ile birlikte oynadığı ‘Yen’ oyunuyla tabiri caizse döktürüyor.

Canlandırdığı ‘Maggie’ için, tiyatro kariyerimde karşılaştığım en zor karakterlerden biri diyen Yeldan, nevrotik, alkol düşkünü ve çocuklarına anne olmayı beceremeyen bir kadını canlandırıyor. 21. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde ‘En iyi yardımcı kadın oyuncu’ dalında aday gösterilen Yeldan’ın oynadığı Yen, ayrıca dört dalda daha aday gösterildi. Başarılı oyuncu, açıklanan adaylıklardan sonra çok mutlu olduğunu ve ‘Yen’ için biraraya gelmelerinin tesadüf olmadığını sözlerine ekledi.

“TİYATRO SAHNESİ GERÇEK OYUNCULARIN YERİ”

Tiyatroyu 18 yaşından beri kendini bulduğu, ifade ettiği, mücadele verdiği, yorulduğu ve vazgeçemediği bir aşk olarak tanımlayan Yeldan, “Tiyatro sahnesi gerçek oyuncuların yeri, er meydanı. Tiyatro, dizide olduğu gibi  20 tekrar yapmaya izin vermez. Canını dişine takar iki perdeyi bir kerede hatasız oynamaya çalışırsın. Sahnede seyircinin nefesiyle, enerjisiyle bir oyun oynamak, başka bir adrenalin” dedi.

📆 11 Nisan 2017 Salı 15:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR