MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet » 1000 Gençle Ankara’ya

1000 Gençle Ankara’yaTürkiye Gençlik Birliği (TGB), 2 Nisan’da Ankara’da Gençlik Meclisi’ni toplayacak. 100 üniversiteden binlerce gencin katılacağı etkinlikte 18 maddelik anayasa değişikliği teklifi ve halkoylaması süreci konuşulacak. TGB İstanbul da 1000 üniversiteli ve liseli ile 2 Nisan 2017 Pazar günü saat 11.00’de Ankara Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda başlayacak etkinlikte yerini alacak.

Yurdun dört bir yanında Gençlik Meclisi çalışmaları hız kazandı. İstanbul’da da TGBliler kampüslerde, meydanlarda ve sokaklarda yaptıkları çalışmalarla, tüm vatanseverleri Gençlik Meclisi’ne davet ediyor. Çok sayıda kararsız seçmenle temasa geçen TGB İstanbul üyeleri, kararsızların Hayır’a yakın olduğu gözlemini aktarıyor.

İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nde sınıf sınıf duyurular yapan TGB üyeleri, evet diyenleri de hayır diyenleri de Gençlik Meclisi’ne çağırıyor. TGB İstanbul, gündüz kampüslerde yoğun çalışmalar yürütürken akşamları da İstanbul’un en merkezi yerlerinden Kadıköy, Beşiktaş, Bakırköy ve Avcılar’da stantlar açıyor. İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği stantlarda birçok yeni üye ve Gençlik Meclisi katılımcısına ulaşan TGB İstanbul, bildiri ve afiş çalışmalarıyla da sahada varlığını sürdürüyor.

Çalışmalarını aktaran TGB İstanbul İl Başkanı Okan Özkan: ‘‘Gerek üniversitelerde gerekse sokaklarda Türk gençliğinin vatanseverlik bayrağını yükseltmeye devam ediyoruz. İstanbul’da üniversitelerde hayır diyen arkadaşlarımızı da evet diyenleri de 2 Nisan’da yapacağımız Gençlik Meclisi’ne davet ediyoruz. 1000 üniversiteli ve liseli arkadaşımızı İstanbul’dan Ankara’ya götüreceğiz. Meydanlarda da Kadıköy, Beşiktaş, Bakırköy ve Avcılar’da halkımızla bir araya geliyoruz. Meydanlarda da üniversitelerde de Türkiye’nin esas ihtiyacının başkanlık olmadığını görmekteyiz. Gençler geleceklerini güvence altına almak isterken, İstanbul halkının geneli terörle mücadele kararlılığının sürmesini ve ekonomik krize karşı önlem alınmasını talep ediyor. Bu koşullarda ‘Vatan Senden Hayır Bekler’ diyerek İstanbul halkını 2 Nisan’da yapacağımız Gençlik Meclisine Türkiye’nin geleceğini tartışmak için çağırıyoruz.’’ dedi.

📆 27 Mart 2017 Pazartesi 12:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR