MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet » AŞK’la çalışıyorlar

AŞK’la çalışıyorlar25 Mart Cumartesi günü Bostancı Gösteri Merkezinde yapılacak olan Fizy 20. Türkiye Liselerarası Müzik Yarışmasına katılacak olan Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi orkestrası, iyi bir sonuç alabilmek için çalışıyor.

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi 11-B sınıfı öğrencisi Sıla KOÇYİĞİT, 9-C sınıfı öğrencisi Y. Cihangir DEMİRCİ, 10-C sınıfı öğrencisi Ahmet SÜKSEL, 9-D sınıfı öğrencisi Aziz DEMİR, 10-G sınıfı öğrencisi Doğa FİDAN, 10-E sınıfı öğrencisi Iraz ÇAVUŞOĞLU ve 9-D sınıfı öğrencisi Burak BUKAVAZ’dan oluşan Ahmet Şimşek Orkestrası, Müzik Öğretmeni Yeşim Gamze Şimşek yönetiminde gece gündüz demeden yarışmaya hazırlanıyor.
“Yarışma gününü heyecanla bekliyoruz.”
Müzik yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından öğrencilerin katılacağını ve kıran kırana bir mücadele yaşanacağını belirten Müzik Öğretmeni Yeşim Gamze Şimşek, “Yarışmaya Şebnem Ferah’ın “Yalnız” isimli şarkısıyla katılacağız. Yaklaşık 2 aydır yoğun bir tempoda çalışıyoruz ve heyecanla yarışma gününü bekliyoruz.” dedi.
Yarışma hakkında:

Türkiye’nin dört bir yanından liseli gençlerin katılacağı müzik yarışmasında finale kalan yarışmacıların videoları, fizy uygulaması üzerinden izlenerek oylanabilecek. Yarışmadaki adayların performans videoları fizy uygulaması üzerinden izleyicilerin beğenisine sunulurken, videolara eklenen “beğen” özelliğiyle de internet oylaması yapılacak. Eleme ve final şeklinde iki aşamada gerçekleştirilecek olan fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması; icra, orkestra, kız solist, erkek solist, sahne performansı ve enstrüman dallarında yapılıyor.
İstanbul, Ankara ve İzmir’deki elemelerde başarılı olan okullar, 22 Nisan 2017’de, İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki finalde yarışma hakkını elde edecek. Adaylar başvurularını http://fizy.com/lmy/ adresinden yapabilecek. Oylama ve jüri değerlendirmesi sonucunda finale kalan okullar 19 Nisan’da açıklanacak. 22 Nisan 2017 tarihinde ise İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki finalde dereceye giren gruplar para ödülü kazanırken, 3 başarılı okula da müzik stüdyosu kurulacak.

📆 22 Mart 2017 Çarşamba 10:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR