MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet » “DEĞER MERKEZLİ LİDERLİK” Semineri
“DEĞER MERKEZLİ LİDERLİK” Semineri


ŞEHİR YAŞAM BOYU ÖĞRENİM MERKEZİ’NDEN “DEĞER MERKEZLİ LİDERLİK” SEMİNERİ.

Eğitim programlarıyla insanları kişisel ve profesyonel hayatlarında daha etkin, verimli ve başarılı hale getirme hedefiyle faaliyet gösteren İstanbul Şehir Üniversitesi Yaşam Boyu Öğrenim, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 250 okul müdür yardımcısına “Değer Merkezli Liderlik” semineri verildi. Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul ve kurum müdür yardımcıları için gerçekleştirilen Pendik Yönetici Seminerleri kapsamında, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleştirilen ilk seminerde; Yönetim Psikolojisi Uzmanı İbrahim Zeyd Gerçik, değer üreten lider olmanın ipuçlarını paylaştı.

İstanbul Şehir Üniversitesi Yaşam Boyu Öğrenim, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde okul ve kurum müdür yardımcıları için gerçekleştirilen Pendik Yönetici Seminerleri kapsamında düzenlenen ilk seminer olan ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleştirilen “Değer Merkezli Liderlik” semineri, 250 okul müdür yardımcısını bir araya getirdi. İstanbul Şehir Üniversitesi Yaşam Boyu Öğrenim Merkezi Yönetim Psikolojisi Uzmanı İbrahim Zeyd Gerçik tarafından verilen seminerde, tarihsel örneklerle değerler ve ilke merkezli liderlik ele alındı.

“Değer merkezli liderlikte kişiler, kişiye değil değerlere sadakat gösterirler”

Değer merkezli liderliğin temel amacının evrensel ahlaki değerleri merkeze alarak iyi ve güzel olanı diri kılmak olduğunu belirten Gerçik; “Lider değerleri yaşayan, rehberlik eden ve model olan kişidir. Değer merkezli liderlikte kişiler, kişiye değil değerlere sadakat gösterirler. Bu model insanlara öz kontrol ve yön duygusu kazandırır. Bu nedenle kişilerin değerler için mücadele etmesini sağlayarak uzun ömürlü yapıların oluşmasına zemin oluşturur” dedi.

📆 17 Mart 2017 Cuma 17:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR