MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Kültür-Sanat, Manşet » Kemal Uludağ ” YANSIMA ” Seramik Sergisi

Kemal Uludağ ” YANSIMA ” Seramik SergisiKemal Uludağ’ın “YANSIMA” isimli 14. Kişisel Seramik Sergisi 20 Mart 2017 Pazartesi günü Tünel Sanat Galerisinde sanatseverlerle buluşuyor.

7 Nisan 2017 ye kadar açık kalacak sergide, Kemal Uludağ’ın seramik çalışmalarının Üç farklı dönemini örnekleyerek belirleyen 80 eser; YANSIMA, İKON’lar ve TÖRE serilerini kapsamaktadır.

Kemal ULUDAĞ; YANSIMA serisi olarak tanımlanan eserlerinde, toplumsal karmaşa yaratan istiflenmeleri ve bunun birey üzerinde yarattığı etkileri ve sonuçları ironik bir yorumla yansıtmaktadır.

İKON’lar serisi olan eserlerinde; labirent gibi görülen tasarımlar, aslında tek-yön denebilecek zorunlu bir süreci irdelemekte ve estetik bir yorumla sorgulamaktadır. Bir başka söyleyişle; çağın küreselleşme yönelimiyle,  aynı yöne-aynı tipe-aynı kalıba yönelimi ve bu yönelime uyarlı olarak, zor bulunan doğru yola ilişkin gidiş istikametini vurgulamaktadır.

TÖRE serisinde ise; töre-gelenek-görenek deyişlerinin yapay, asılsız ve anlamsız savunmasına sığınarak;  21. Yüzyılda insanın- insana, insanın insanlara yaptıklarını kendi seramik diliyle betimleyerek, gözler önüne çıkarıyor.

15 ödül sahibi olan ve yurtiçinde 13 yurtdışında 1 kişisel seramik sergisi açan Kemal ULUDAĞ yurtdışında 22, yurtiçinde ise 300’ün üzerinde karma sergiye katılmıştır. Sanatçının yurtiçinde ve yurtdışındaki müzelerde, kamu ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.

Konsept: YANSIMA

Tarih: 20 Mart – 07 Nisan 2017

Açılış: 20 Mart 2017/ Saat: 18.00 – 20.00

Galeri: Tünel Sanat Galerisi Beyoğlu

Ziraat Bankası, Asmalı Mescit Mahallesi, Müeyyet Sok. No:1, 34430 Beyoğlu/İstanbul – Europe

📆 17 Mart 2017 Cuma 17:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR