MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Kültür-Sanat, Manşet » “Geleceğin Ustaları Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması”nda ödüller yarın verilecek
“Geleceğin Ustaları Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması”nda ödüller yarın verilecek


Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “Geleceğin Ustaları Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması”nda dereceye giren ustalar, yarın ödüllerine kavuşuyor.
Hüsn-i hat, tezhip, minyatür, ebru, çini, cilt, kat’ı ve kalem işi dallarında dereceye giren eser sahiplerinin ödüllendirileceği törende, ödül alacak eserlerin yanı sıra sergilenmeye değer tüm eserler Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki fuaye alanında sergilenecek.

Yurtdışından yoğun katılım
Yurtiçi ve yurtdışından büyük ilgi gören yarışmaya ana tema olarak belirlenen “Merhamet” kavramı etrafında toplam 191 eser katıldı.
Medeniyet mirasımızın anahtar kavramlarından biri olan merhametin, genç sanatçıların eliyle sanat eserlerinde tezahür etmesine vesile olan yarışmada Hüsn-i Hat alanında üç ayrı dalda ödül verildi. Gelen eserler arasından Celî Sülüs, Tâlîk ve Sülüs dallarında her birinde 3 birincilik ile 2 mansiyon ödülü olmak üzere 5 ödül verildi. Böylece Hüsn-i Hat dalında toplam 15 eser ödüle değer bulundu. Tezhip dalında 2. ve 3.’lük ödülü Ebrû, Minyatür ve Kalemişi, Çini ve Cilt dallarında da ilk üç ödül sahiplerini buldu. Kat’ı dalında ise 3.’lük ödülü verildi.
Toplam 121 bin TL para ödülünün verileceği yarışmada ödüller, yarın saat 14.00’te Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek törenle sahiplerine takdim edilecek.

📆 03 Şubat 2017 Cuma 10:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR