MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Göztepe, Mekanlar » Blog Yazarları Bagdat Caddesi NeliPide Tadım Etkinliğinde Buluştu
Blog Yazarları Bagdat Caddesi NeliPide Tadım Etkinliğinde Buluştu


Geçen gün    birbirinden değerli blog yazarları    Bagdat caddesinde   kendine özgü  lezzetleri bulunan  NeliPide  Buluştu.

 

Pidenin lezzet ustası  Neli Pide  Gurme  İstanbul’ da

Ordudan  gelen  pide lezzeti  Nelipide Gurme’de

“En sevdiğim   pide ” mootosuyla   Geleneksel  Türk Mutfağının   vazgeçilmez lezzeti   pideyi ,  dünyaya  tattırmak için Ordu’dan yola çıkan   Nelipide Gurme’nin  ilk lezzet durağı  olan İstanbul  Bagdat caddesi nki Şubesini  2013 yılından beri ağırlamakta  .

Gurme  lezzetinin  doğuşu nasıl gerçekleşti  ?

Cevdet ve  Nurettin Aktaş   ‘ın Ordu’da   sekiz masalı  küçük bir  restoran  işletmesi olarak başlattıkları girişim, bugün ikinci kuşak  yöneticleri  Tamer ve Samet  Aktaş kardeşler   ile İstanbul’da devam ediyor. Nelipide’nin kuruluş öyküsünü  Aktaşlar  Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı  Tamer Aktaş   şöyle  anlatıyor. “1981 yılında yemeyi ,içmek ile  hatta   ,yani   misafiri   çok sevmekte   başladı hikayemiz… “

Nelipide Yersiniz ? 

Nelipide ‘de   etlisinden sebzelisine   kadar her türlü pide çeşitlerini bulmak mümkün.Kıymalı, Kaşarlı  ,kıymalı , kaşarlı-kıymalı,  kaşarlı-beyaz peynirli  ,vejeteryan,  sucuklu ,  pastırmalı ,  karışık mantarlı   ve  tercihe göre yumurtalı  .

Çeşit o kadar bol ki  lezzet şeflerinin  hünerli ellerinde pideye   dönüşen malzemeler  ,taş fırında  odun ateşinde   pişirerek  sıcacık  servis ediliyor. Bu sayede , damaklarda     muhteşem     ve unutulmaz  bir pide lezzeti oluşuyor.

img-20161028-wa0022

Muhteşem bir Kahvaltıya ne  dersiniz ?

Gerçek pideyi   ayrı bir tat  ve  kalitede Ordu’dan sonra  İstanbul’a sunan  yakında Türkiyenin her yerinde  olacak Nelipide  Ordun’nun köylerinden gelen gerçek lezzetler, yine yaylalara has   tereyağlı kuzine  ekmeği ile sunuluyor.

Neli Pide Neden Farklı ?

Ordudaki  lezzeti İstanbul’a getiren Neli Pide lezzette de fark yaratıyor. Ordudaki yöresel  ürünler ve  usta şef  birleşince ortaya   güzel   bir  ”   lezzet standartı  ” ortaya çıkmakta.

Neli Pide ayrıca  çocuk dostu mekan…

Ailece gönül rahatlığı ile   gidebileceğiniz    bir mekan  olan Nelipide  ‘nin 2.katında  çocuklara yönelik   bir oyun alanı bulunmakta  Çocuklar için masa sandalyeleride bulunmakta. Ayrıca oyuncak hediyeli çocuk menüsüde var.

İstanbul da 23 Şubesi bulunan   Neli Pide  Ordu’da Güzel yalı  ,Durugöl  ve  Çarşı olmak üzere  3 şubeyle hizmet veriyor .İstanbulda ise   Bagdat caddesi ,Ataşehir ve Beylikdüzü  ‘nde 3 şubesi var.

Tamer Aktaş “Günde  4000 mutlu   misafir sayısını  katlamak  ,başarımızı ve yemekten  zevk aldığımız  tatları paylaşmak için İstanbul’da başlayan yolculuğumuz tüm Türkiye’ de değil ,  tüm dünyada  lezzete ,güzel yemeklere değer veren   herkesle paylaşmak istiyoruz “ diye belirtiyor.

Nelipide Gurme  

Bagdat caddesi  No:199/B    ÇifteHavuzlar  / İstanbul

Tel :0216 356 52 52

www.facebook.com/ nelipidetr  

www.twitter.com/nelipide

Not: Nelipide  yersiniz  bilemeyiz  ama bir gün  kesinlikle Nelipide’de yemek yemelisiniz.

Ayrıntılı Bilgi için  

Gülnur Bayrak

Marka Yönetmeni

Adres : Beyoğlu

Tel :  0212 465 14 40

 

Galeri
📆 03 Kasım 2016 Perşembe 12:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR