MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » 10 Ekim Katliamı’nda Yitirilenler Kadıköy’de Anıldı
10 Ekim Katliamı’nda Yitirilenler Kadıköy’de Anıldı


10 Ekim 2015’te Ankara’daki Barış Mitingi’ne yönelik canlı bomba saldırısında yaşamını yitiren 101 kişi, katliamın ilk yıl dönümünde Kadıköy İskele Meydanı’nda anıldı. Anmaya HDP Milletvekili Ahmet Yıldırım, CHP Parti Meclisi Üyesi Kadir Gökmen Öğüt, TTB Genel Sekreteri Dr. Samet Mengüç de katıldı.

“YİNE DİRENECEĞİZ”

CHP Parti Meclisi Üyesi Kadir Gökmen Öğüt’ün açıklaması şu şekildeydi: “Sesimizi kısmaya çalışıyorlar. Radyolarımızı, televizyonlarımızı, gazetelerimizi kapatıyorlar. Ama yine susmayacağız. Ama yine direneceğiz. Katliamlarda hayatını kaybeden tüm dostlarımızın anılarını yaşatacağız. Onların ideallerini yaşatmak için savaşacağız. Onları unutursak kalbimiz kurusun.”

“15 EKİM MİLATTIR”

HDP Milletvekili Ahmet Yıldırım ise; “10 Ekim 2015 tarihini Türkiye demokrasi güçleri ve barışseverler açısından bir milat olarak kabul ediyoruz. Bu sebeple 1. yılını dolduran bu kirli katliamda aslında Türkiye’de halkların kardeşliği, eşitliği, büyük bir Türkiye barışı ve 30 yıldır süren bir savaşın sonlandırılmasının kapısının aralanması ile yaşanan bir süreç kapatılmak istendi.” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN MESAJ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yayınladığı mesajla Ankara Tren Garı katliamını kınayarak hayatını kaybedenleri andı.

📆 10 Ekim 2016 Pazartesi 20:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR