MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Belediye, Etkinlikler, Genel, Kültür-Sanat, Manşet » Kadıköy’de Neşet Ertaş ile plak günlerine veda
Kadıköy’de Neşet Ertaş ile plak günlerine veda


Kadıköy Belediyesi’nin bu yıl ikini düzenlediği PlaKadıköy’ | Kadıköy Plak Günleri sürüyor. Plak Günleri’ni Cumartesi günü 10 bin kişi ziyaret etti.

Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen PlaKadıköy’ | Kadıköy Plak Günleri sürüyor.

24 – 25 Eylül Cumartesi – Pazar günleri Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleşen PlaKadıköy’ | Kadıköy Plak Günleri’nde başta Kadıköy olmak üzere İstanbul’un önemli 21 plakçısı bir araya geldi.

Murat Meriç, Cemal Ünlü söyleşileri ve Cenk Taner ve Özge Fışkın konserinin gerçekleştiği Plak Günleri’ni ilk gününde 10 bin kişi ziyaret etti.

plaka-gunleri-bitti

Kadıköy Plak Günleri’nin ilk günü özel anmaya da ev sahipliği yaptı. Müzik dünyasının batmayan güneşi Zeki Müren yaşama gözlerini yumduğu 24 Eylül’de anıldı.

Etkinlikte Zeki Müren’in otomobilinin muadili olan 1966 model Chevrolete Impala klasik otomobil Plak Günleri’ne gelen misafirleri karşıladı. Yüzlerce katılımcı Zeki Müren’in otomobilinin muadiliyle fotoğraf çektirdi. Zeki Müren şarkılarının çalındığı etkinlikte sanatçının hayata gözlerini yumduğu 20:59’da “Elbet bir gün buluşacağız” şarkısı tüm katılımcılar ile birlikte söylendi.

NEŞET ERTAŞ İLE VEDA

DJ performansları ile Mete Avunduk ve Bahadır Dilbaz farklı tınıları dinleyicilerle buluşturduğu plak günlerinin ikinci gününde ise “Bir plak gibi gökte dönüyor mavilik” söyleşisi ile Murat Meriç, Güven Erkin Erkal, Murat Beşer (Moderasyon) müzik severler ile buluşacak.

Her köşesinden müzik seslerinin yükseldiği etkinlikte bozkırın tezenesi Neşet Ertaş’da unutulmadı. Usta ozan ölümünün 4. yılında etkinlik alanında hep birlikte söylenecek türküleri ile anılacak.

25 Eylül 2016 Pazar Program

13:00 Açılış

14:00 – 16:00 DJ Set | Mete Avuduk – Bahadır Dilbaz

17:00 Muhabbet / “Bir plak gibi gökte dönüyor mavilik”

Murat Meriç, Güven Erkin Erkal, Murat Beşer (Moderasyon)

19.00 Konser

  • Nil İpek – Cihan Mürtezaoğlu
  • Taner Öngür

22:00 Seneye Görüşürüz

Yer: Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi/ Moda

📆 25 Eylül 2016 Pazar 14:54   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR