MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Etkinlikler, Genel, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » Türkiye’nin kültürel renkleri İstanbul’da buluşuyor
Türkiye’nin kültürel renkleri İstanbul’da buluşuyor


Türk kültürünün tanıtımı konusunda önemli çalışmalara imza atan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Büyükler Türkiye Halk Oyunları Şampiyonası’na ev sahipliği yapıyor.

Türkiye Halk oyunları Federasyonu işbirliğinde düzenlenen ve 11 farklı yörenin yarışacağı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Büyükler Türkiye Halk Oyunları Şampiyonası, mehteran ve semazen gösterileri ile izleyenlere unutulmaz bir hafta sonu yaşatacak.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Derneklerarası Halk Oyunları Büyükler Geleneksel Sahne Düzenlemeli Dal Türkiye Şampiyonası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Spor A.Ş. ve federasyon iş birliğiyle gerçekleşecek.

ibb

24-25 Eylül 2016’da Harbiye Cemil Topuzlu açık hava sahnesinde yapılacak olan organizasyon “Bir Birlikte Türkiye’yiz” sloganı ile ve “Halk Oyunları Sevgi ve Barışın Mayasıdır” temasıyla gerçekleştirilecek.

Zengin ve köklü değerlere sahip Türk Halk Oyunları’nın yayılıp yaşatılması, sağlıklı bir şekilde gelecek nesillere aktarılması için yapılan şampiyonada Van Artvin, Ankara, Gaziantep, Iğdır, Diyarbakır, Kocaeli, Antalya, Çanakkale, Çorum ve İstanbul illerinden 11 takım katılacak.

Saat 20.30’da başlayacak olan ve iki gün sürecek olan şampiyonada mehteran ve semazen gösterileri de yer alacak. Kurtuluş Savaşı’ndan 15 Temmuz gecesine kadar Türkiye’nin tarihinde önemli yer tutan olayların da canlandırılacağı şampiyona iki gün boyunca ücretsiz izlenebilecek.

📆 22 Eylül 2016 Perşembe 14:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR