MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Fenerbahçe, Mahalleler, Manşet, Zühtüpaşa » Kadıköy Kurbağalıdere Otel Projesi iptal oldu
Kadıköy Kurbağalıdere Otel Projesi iptal oldu


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin temizlemek için yıllarca adım atmadığı ve bu yüzden de geçen yıl Kadıköy geneline pis kokular yayan Kurbağalıdere’ye 12 katlı otel yapılmasını öngören proje, Kadıköy Belediyesi’nin itrazı sonucu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geri çekildi.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kurbağalıdere’ye yapılması planlanan otel projesinin, belediye tarafından yapılan itiraz sonucunda Çevre ve Şehirlik Bakanlığı’nca geri çekildiğini açıkladı.

Konuya dair bir açıklama yapan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, şunları söyledi:

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kadıköy eski Salı Pazarı olarak bilinen, Kurbağalıdere ile Fenerbahçe Stadyumu arasında bulunan 3 bin metrekarelik alana 12 katlı otel yapılmasına olanak sağlayan imar planı değişikliğini yaptığımız itirazı yerinde görüp geri çekti.

Kadıköy Belediyesi olarak Zühtüpaşa Mahallesi’ndeki Kurbağalıdere ile Fenerbahçe Stadyumu arasında kalan 3 bin metrekarelik alan için istenilen plan değişikliğine itiraz etmiştik. İtirazı değerlendiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, itirazın yerinde olduğunu dikkate alarak Kurbağalıdere’ye otel inşaatı projesini iptal etti” dedi.

📆 24 Ağustos 2016 Çarşamba 18:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR