MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » ÜMRANİYE’DE ‘İNCE İŞLER 2016’ SERGİSİ AÇILIŞI YAPILDI

ÜMRANİYE’DE ‘İNCE İŞLER 2016’ SERGİSİ AÇILIŞI YAPILDIÜmraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kursiyerleri’nin el emeği, göz nuru eserlerinden oluşan, ‘Osmanlı Motifleri’ temalı ‘İnce İşler 2016’ sergisi, Ümraniye Meydanı’nda oluşturulan dev çadırda Ümraniyelilerin beğenisine sunuldu. Sergi açılışına Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu da katıldı.
Ümraniye Belediyesi, ilçede ikamet eden kadınların iş hayatında aktif olarak yer almalarına ve mesleki olarak bir alanda uzmanlaşarak, ev ekonomilerine katkıda bulunmalarına imkân sağlamaya devam ediyor. Bu bağlamda Ümraniye Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Meslek Edindirme Kursları, 2004’ten bu yana 24 bin kişiyi mezun etti. Meslek Edindirme Kursları’nda 2015-2016 döneminde, 27 branşta 18 kurs merkezinde yıl boyunca eğitim alan mezun olmaya hak kazanmış 1189 kursiyerin el emeği göz nuru eserlerinden oluşan, ‘Osmanlı Motifleri’ temalı “İnce İşler 2016” yıl sonu sergisi Ümraniye Meydanı’nda oluşturulan dev çadırda görücüye çıktı.

 

fd1f6e4d-2661-4626-a1e3-426b342fcecf
Düzenlenen sergi açılış programına Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; AK Parti İstanbul İl Yerel Yönetimler Birim Başkanı Ahmet Cin, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Bilgin, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, AK Parti İstanbul İl Yerel Yönetimler Komisyonu Üyesi Habil Yazıcı, AK Parti Ümraniye Kadın Kolları Yönetimi, muhtarlar, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 
Ümraniye Belediyesi halk oyunları ekibi bir gösteri sergiledi. Halk oyunları gösterisinin ardından protokol konuşmalarına geçildi.
Programın ilk konuşmasını Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can gerçekleştirdi. Başkan Hasan Can: “Bu sene de bu kurslarımızda 1189 kursiyerimiz, 27 branşta, 18 kültür merkezimizde eğitim alarak; beceri kazanıp, tecrübelerini artırmışlardır. Sondurak’ta yapmış olduğumuz Hanımeli Çarşısı’nda kurslarda öğrendikleriyle yaptıkları eserleri satan ev hanımı kardeşlerimiz ev ekonomisine katkı sağlar hale gelmişlerdir. Ben bu hizmetlerden dolayı emeği geçen bütün arkadaşlarımı ve hocalarımızı kutluyorum” dedi.
Başkan Hasan Can: “Sergimiz her sene bir konsept çerçevesinde oluyor. Bu seneki konseptimiz de, Osmanlı motifleri. Ben bir kez daha bu vesileyle Ümraniyemize teşrif eden Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Rabbim bu kutlu yürüyüşümüzü her daim muzafferiyetle neticelendirsin” diyerek sözlerine son verdi.
Başkan Hasan Can’dan sonra Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu da bir konuşma gerçekleştirdi. Bakan Mehmet Müezzinoğlu: “Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğumu ifade ediyor, burada alın teri döken, gönül sızısı çeken tüm kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Bakan Müezzinoğlu: “Biz birlikte büyük bir milletiz, Biz birlikte büyük hayalleri olan bir medeniyetin mensuplarıyız. Bu büyük hayallere beraber yürüyeceğiz. Evin hanımı bir mesleğin sahibi olmalı. Bu anlamda ruhen ve sosyal yönden, sağlıklı bir neslin yetişmesine katkı sağlamalı. Rabbim, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a birçok alanda farklılıkları bu topluma kazandırdığı için sağlıklı ve uzun ömürler versin. Bu yolculuğun daha sağlıklı yürümesi için el birliğiyle, gönül birliğiyle birlikte yürüyeceğiz” dedi. Bakan Müezzinoğlu, Başkan Hasan Can’a çalışmalarından dolayı teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Konuşmaların ardından Bakan Mehmet Müezzinoğlu ve Başkan Hasan Can, Meslek Edindirme Kursları’nda eğitim gören kursiyerlerin bazılarına sertifika takdim etti. Daha sonra serginin açılış kurdelesi kesildi. Bakan Mehmet Müezzinoğlu ve Başkan Hasan Can, Osmanlı motifleri temalı ‘İnce İşler 2016’ sergisini birlikte gezdi.

Galeri
📆 12 Mayıs 2016 Perşembe 09:54   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR