MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Gelişimsel Travmaya Müdahale Yöntemleri Masaya Yatırılacak

Gelişimsel Travmaya Müdahale Yöntemleri Masaya YatırılacakMaltepe Üniversitesi Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ) ve Queen Mary University of London’da kültürlerarası önleyici ruh sağlığı çalışmaları alanında çalışan Profesör Dr. Nasir Warfa’nın işbirliğiyle “Travma, Yaratıcı Sanatlar, Çocuk ve Gençlerin Ruh Sağlığı” konularında uluslararası bir konferans düzenlenecek.
17 Mayıs 2016 Salı günü düzenlenecek konferansın amacı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada SOYAÇ Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özden BADEMCİ, gelişimsel travmanın tedavisinde “Bağlanma Kuramı” ve bir iletişim ve rehabilitasyon aracı olarak sanatın kullanılmasını yurt içi ve yurt dışından uygulama örnekleri ve kuramsal arka planı ile ele alacaklarını belirtti. Katılımcılara, Maltepe Üniversitesi SOYAÇ tarafından katılım belgesi verilecek.

 

Bu konferans, travma mağduru ve risk altındaki çocuklar ve gençlerle çalışan tüm psikolog, psikiyatrist, sosyal çalışmacı ve psikolojik danışmanların ve bu meslek dallarında eğitim görmekte olan üniversite öğrencilerin katılımına açıktır. Konferans dili İngilizce olacaktır ve katılım için kayıt olunması gerekmektedir.
Maltepe Üniversitesi 2010 yılından bu yana gelişimsel travma mağduru çocuklar ve gençler ile “Bireysel ve Gruba Bağlanma İlişkilerinin Tesisi Yoluyla Akran Temelli Terapötik Yaklaşım” modelini geliştirmiş ve Avrupa Birliği, İstanbul Kalkınma Ajansı, TÜBİTAK destekli birçok projede uygulamıştır.

📆 06 Mayıs 2016 Cuma 13:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR