MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Manşet, Toplum » SASAD’dan Ermaksan’a ’Girişimcilik’ Ödülü
SASAD’dan Ermaksan’a ’Girişimcilik’ Ödülü


Türkiye’nin ilk özel sektör yarı iletken tesisini kurarak dikkatleri üzerine çeken, saç işleme sektörünün önde gelen firmalarından Ermaksan Makine, SASAD tarafından savunma sanayii alanında yapmış olduğu başarılı çalışmalardandolayı, Savunma Sanayi ‘Girişimcilik’ özel ödülüne layık görüldü.

 

Ankara, 28.04.2016 1965 yılından beri “Sac İşleme Makineleri” sektörüne güçlü AR-GE’ si ile yön veren, 80.000 m2’lik modern üretim tesislerinde, 850 kişilik kalifiye ekibiyle verimli çalışmayı esas alarak, kullanıcılarına kaliteli ve yüksek teknolojiye sahip makineler üreten Ermaksan, ulusal ve uluslararası ölçekte düzenlenen çeşitli organizasyonlarda adından başarıyla söz ettirmeye devam ediyor.

Sac işleme makinelerinin yanı sıra, son yıllarda AR-GE’ye yaptığı yatırımlarla dikkatleri üzerine çeken Ermaksan, Savunma ve Havacılık Sanayi İmalatçıları Derneği (SASAD) tarafından, savunma sanayii alanında yıl boyunca ortaya koyduğu başarılarla ülkemize yüksek katma değer sağlayan firmaların ödüllendirildiği, Savunma Sanayi Ödülleri’nde, ‘Girişimcilik’ dalında ödüle layık görülmenin gururunu yaşadı.

SASAD’ın Ankara Sheraton Otel’de düzenlediği 27. Olağan Genel Kurulu’nun ardından gerçekleştirilen ödül törenine; Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Sezai Bostancı’nın yanı sıra; savunma sanayiine hizmet eden firmalardan çok sayıda önemli isim katılım gösterirken, organizasyona Ermaksan adına Yönetim Kurulu Başkanı Erol Özkayan ile birlikte Genel Müdür Ahmet Özkayan katıldı.

Ermaksan’a verilen ‘Girişimcilik’ ödülünü, Yönetim Kurulu Başkanı Erol Özkayan, Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Sezai Bostancı’nın elinden aldı.

“AR-GE’ye Yönelik Yatırımlarımız Sürecek”

Ödül töreninden sonra bir açıklama yapan Ermaksan Yönetim Kurulu Başkanı Erol Özkayan, böylesine değerli bir ödüle layık görülmekten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, Ermaksan olarak ülke sanayinin gelişimine ve ekonomisine yüksek katma değer sağlamaya devam edeceklerini kaydetti.

İnovatif anlayışıyla ürün geliştirerek, geleceğin teknolojilerini günümüz standartlarında sunma gayreti içerisinde olduklarını aktaran Özkayan; “Dünya 4. sanayi devrimini yaşıyor. Biz de Türkiye olarak, bu gelişime ayak uydurmak zorundayız. Ermaksan olarak, son yıllarda AR-GE’ye yönelik yapmış olduğumuz çalışmaların meyvelerini almaya başladık. Kendi ürettiğimiz makinelerde, know-how’u elimizde bulunan birçok parçayı kullanıyoruz. Savunma Sanayii’ne yönelik çalışmalarımız da tüm hızıyla sürüyor. Geliştirdiğimiz ileri düzey, yeni nesil sensör, kontrolör, yapay zekâ algoritmaları, robot teknolojisi, iletişim teknolojileri ve makinelerle birlikte, endüstri 4.0’ın Türkiye’deki gelişimine önemli katkılar sağlayacağımızı düşünüyoruz” dedi.

“Türkiye’nin ilk özel sektör yarı iletken tesisini kurduk”

Ermaksan’ın, yüzde 100 Türk mühendisliğiyle, ileri teknolojilerde Türkiye’nin adını dünyaya duyurduğunun altını çizen Özkayan; “Sürdürülebilir başarı hedefiyle gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalarda, AR-GE’yi öncelikli hale getirdik. 6 bin metrekarelik alanda, Yüksek Teknoloji AR-GE Merkezi kurduk. AR-GE Merkezimiz, 2014 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan onay aldı. Ayrıca geçen yıl Türkiye’nin ilk özel sektör yarı iletken tesisini kurarak üretime başladık. Yarı iletken tesisimiz, mevcut altyapısı ile ileri teknoloji alanında pek çok farklı üretimin de kapısını aralıyor. Bu üretimle aydınlatma, elektronik, savunma sanayi, uzay teknolojileri sanayi, sağlık, tıp gibi hayatın pek çok alanında kullanılan teknolojilerin, milli olarak üretilmesi mümkün hale gelecek. Ayrıca savunma sanayinin ihtiyacı olan sensörler, değişik dalga boylarında çalışan ışık kaynakları, tıp alanında tanı ve tedavide kullanılan farklı dalga boylarında lazerleri de bu teknoloji ile üretmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ermaksan Hakkında:

Sac işleme teknolojileri alanında yarım asrı geride bırakan Ermaksan, lazer makineleri, sac kesme, boru kesme makineleri, plazma, punch, abkant bükümler, giyotin makaslar alanında uzman. Ermaksan, tesislerin ihtiyacına yönelik özel sistemler de kuruyor. 80 bin metrekare kapalı alanda üretim yapan, 5 kıtada 70 ülkeye ihracat gerçekleştiren Ermaksan 850 çalışanla yıllık 1.200 adet makine üretiyor. Ermaksan’ın ürettiği yüksek teknolojili makineler arasında enerji tasarruflu, daha düşük operasyon maliyeti olan ve daha yüksek kalite sunan makineler yer alıyor. Turquality Marka Destek Programı’nda da yer alan Ermaksan, Türk makine sektörünün global arenadaki önemli temsilcilerinden biri. 2010 yılında Amerika Illionis’te faaliyete geçirdiği ErmakUSA firmasıyla bu pazara daha yakın olma hedeflerini realize eden Ermaksan, ayrıca 2014 yılında uluslararası tasarım yarışmaları olan GoodDesign ve iF Tasarım Ödülleri yarışmalarından üç ödül birden alarak Türk makine sanayisinin bayrağını uluslararası arenada dalgalandırdı. Üretimlerini Endüstri 4.0’ın gereklerine göre şekillendiren Ermaksan, ürettiği makineleri ileri düzey, yeni nesil sensör, kontrolör, yapay zekâ algoritmaları, robot teknolojisi ve iletişim teknolojileri ile donatıyor. Ermaksan, Türk mühendisliğiyle geliştirdiği Endüstri 4.0 dönemine uygun yeteneklere sahip makinelerle kullanıcı firmaların verimlilik, kalite ve performanslarını artırmayı hedefliyor.

📆 28 Nisan 2016 Perşembe 11:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR