MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Genel, Manşet, Toplum » İSTANBUL YARALARINI SARIYOR…
İSTANBUL YARALARINI SARIYOR…


Vali Vasip Şahin ve Başkan Kadir Topbaş, sabah saatlerinde İstiklal Caddesi’nde meydana gelen canlı bomba teröründe yaralanarak Şişli Etfal Hastanesi’ne getirilen vatandaşları ziyaret etti.

 

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sabah saatlerinde İstiklal Caddesi’nde meydana gelen canlı bomba teröründe yaralanarak Şişli Etfal Hastanesi’ne getirilen vatandaşları ziyaret etti.

Ziyaretin ardından basın mensuplarına bir açıklama yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin, sabah saat 11.00 sularında meydana gelen canlı bomba terörü sonucu 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 39 kişinin yaralandığını açıkladı.

Bu 39 kişiden şu ana kadar 9’nun taburcu edildiğini, tedavisi devam eden 30 kişinin 7’sinin durumunun ağır olduğunu paylaşan Vali Şahin, Şişli Etfal Hastanesi’nde bulunan 16 yaralının da 4’ünün yoğun bakımda tedavilerinin sürdüğünü kaydetti.

Yaralılardan 24’ünün yabancı uyruklu, 15’inin Türk vatandaşı olduğunu ifade eden Şahin, Şişli Etfal Hastanesi’nde bulunan terör saldırısının en küçük kurbanı 2,5 yaşındaki Asya bebeğin ameliyat edildiğini ve tedavisine yoğun bakımda devam edildiğini dile getirdi.

Canlı bombanın hangi terör örgütüne ait olduğu konusunda bir açıklama yapmak için erken olduğunu ve araştırmaların sürdüğünü vurgulayan Şahin, “Valilik ve Emniyet olarak İstanbul’da teröre karşı tedbirleri en iyi şekilde aldık ve almaya devam ediyoruz. İnternette dolaşan bilgilerle bu canlı bomba terörü arasında doğrudan bir bağlantı yok” diye konuştu.

📆 23 Mart 2016 Çarşamba 11:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR