MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Eğitim, Ekonomi, Etkinlikler, Flaş, Genel, Manşet, Teknoloji, Toplum » ETÜ “Kariyer Zirvesi”ne Ergaz damga vurdu
ETÜ “Kariyer Zirvesi”ne Ergaz damga vurdu


Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) tarafından iki gün süreyle düzenlenen “Kariyer Zirvesi”ne katılan iş dünyasının önde gelen isimleri tecrübelerini öğrencilere anlatırken, Ergaz & Bluepet zirveye damga vurdu.
Kariyer planlaması yapacak olan öğrenciler için fırsat niteliğinde bir etkinlik olan Kariyer Zirvesine sponsor olan Ergaz A.Ş.nin oldukça hazırlıklı bir şekilde katıldığı gözlendi. Ergaz A.Ş.’nin dikkat çekici standında öğrencilere sektörel tanıtım yapıldı, CV’ler dolduruldu, firma hakkında bilgi verildi.

ETU-zirvesi-ergaz-mnst

Erzurum Teknik Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Kariyer Zirvesi” hakkında genel değerlendirmelerin yapıldığı toplantı salonunda Ergaz Bluepet Genel Müdürü Abubekir Yağız, sektörel değerlendirme içerikli konuşma yaptı, Satış ve Pazarlama Koordinatör Yardımcısı Sedat Yağız, etkili satış teknikleri hakkında seminer verdi.

sedat-yagiz-ergaz-ETU--zzirvesi

Sedat Yağız’ın sunumu esnasında sergilediği rahat ve esprili tavırları katılımcılar tarafından beğenildi. Atölye çalışmaları dalında ise Ergaz Erzurum Tesislerinde Tüp İmalat Müdürü Makine Mühendisi Metehan Cenker  “ Fabrika nasıl yönetilir? Konusun da sunum yaptı.

metehan-cenger
Erzurum Teknik Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Kariyer Zirvesi”ne Erzurum Vali Yardımcısı Hatice Bayar Özdemir, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Muammer Yaylalı, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Ergaz Bluepet Genel Müdürü Abubekir Yağız, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Lütfü Yücelik, DAIKIN Türkiye Ceosu Hasan Önder ve öğrenciler katıldı.

ETU-zirvesi-ergaz-standi-(117)

Kariyer Zirvesi açılış konuşmasını yapan Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, zirve kapsamında öğrencilerin geleceklerini takip ettiklerini belirterek, “Amacımız iyi danışmanlık hizmetleri sunmak. Mezunlarımız üniversitenin gücünü arkasında hissedecek. Böylelikle hayatta başarılı olacaklar. Biz öğrencilerimizin istihdam edilmeleri konusunda gayret göstereceğiz. Çözüm olarak öğrencilerimizi işe hazırlanacak ve mezun öğrencilerimizin eksikleri de bize bildirilecek. Öğrencilerimiz bu sayede kariyer planlaması yapacaklar” dedi.
Yağız, Teknik Üniversitesi mezunları iş dünyasına umuttur
Genç nüfusun büyük bir artı olduğunu ifade eden Ergaz Bluepet Genel Müdürü Abubekir Yağız, “Biz batıya oranla genç bir nüfusa sahibiz. Uluslararası kriterler konusunda en önemli faktör aile yapımız ve genç nüfusumuz. Onun için gençliğe büyük görev düşüyor. Günümüz çağında üretim biçimleri değişmiş sınırlar ortadan kalkmış durumda.

abubekir-yagiz--ETÜ-zirvesi--(67)

İnsanlarımızı yönetim ve üretim mekanizması içine almazsak kesinlikle rakamsal büyüklükler ne kadar büyük olursa olsun bu döngü tersine dönebilir. Standartlarımızı millet olarak geliştirmemiz lazım. Muazzam bir hukuk sistemi ve özgürlük alanımız olması gerekiyor. Bunun da en iyi örneği üniversitelerdir. Üniversiteler ilim ve bilimin geliştiği merkezlerimizdir” diye konuştu.
Erzurum’un yenilenebilir enerji merkezi olabileceğinin altını çizen Abubekir Yağız, “Nükleer enerjiden vazgeçen birçok batı ülkesi yenilenebilir enerjiye geçiyor. Almanya’daki güneşin etkinliğine Erzurum’daki etkinlik yüzde 30 fazla. Güneşin süresi bakımından da Erzurum yüzde 70 fazla. Erzurum iklim ve yatırım olarak bu enerjiye çok yatkın. Biz özellikle Erzurum Teknik Üniversitemizin bu konuda nitelikli eleman yetiştirilmesi konusunda lokomotif olmasını arzuluyoruz. Çünkü bu stratejik ve milli bir konudur. Enerjisinde bağımlı olan bir memleket büyük bir memleket olamaz” dedi.

ETu-zirvesi-abubekir-yagiz-muammer-yaylali-(87)

Daha sonra konuşmacılara plaket ve Teşekkür Belgesi” takdim edildi.

📆 22 Mart 2016 Salı 16:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR