MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Basın Açıklaması
Basın Açıklaması


Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar’ın Gaziantep İl Müftülüğü aylık mutat toplantısında Din-Bir-Sen’e sataşarak söylediği konuşmayı değerlendiren Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, tetikçilik yapanlar için de; Allah’ın hükmünü hatırlayın ve titreyerek kendinize gelin, dedi.

İLİTAM’a girmeden, İLİTAM mezunu olmuş bir neslin torunuyuz.

 

Özdemir, konuyla ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: “İLİTAM’ın başlamasıyla Din-Bir-Sen’i kayıt yaptırmaya çağıranlara sesleniyorum: Çanakkale Kahramanlarının diploması yoktu. Ama sarsılmaz bir inanç ve kararlılıkları vardı. Bu inanç ve kararlılık onları ‘kahraman’ yaptı. Kıt kanaat imkânlarıyla mücadele ederken erdemlerinden, onurlarından ve inançlarından taviz vermediler. Unutmayın; diploma, kişiyi adam yapmaz. Olsa olsa cahilliğini örter.”

‘Torba Yasaya Hazırlanıyor’ diyerek yalan söylediler

Önceki açıklamalarında şöyle dediler: ‘“YÖK Başkanı Prof. Dr Saraç önümüzdeki günlerde TBMM’ye sunulacak torba yasa teklifine yetiştirilmek üzere İlahiyat önlisans mezunlarının sınavsız olarak lisans tamamlaması konusunda yasal düzenlemelerin hazırlandığını söyledi.” Hâlbuki Meclis’te Torba Yasa çalışması yok. Yalanlarını açığa çıkarınca telaşa kapıldılar.

‘Rotasyonu iptal ettirdik’ dediler

‘Rotasyonu iptal ettirdik’ dediler, iptal olmadığı ortaya çıktı. Bu yüzden telaş içindeler, diyen Özdemir, konuşmasına şöyle devam etti: “İkiyüzlülükleri ortaya çıktı. Yalanlarıyla yakalandılar. Diyanet camiasını nasıl kandırdıkları tek tek ortaya çıkıyor. Hedefleri ‘100 bin üyeymiş!’ Mesele çok üyeye sahip olmak değil, yalan söylemeden, camiayı kandırmadan erdemli hareket edebilmektedir. Din-Bir-Sen olarak, 2009 yılından bu yana İLİTAM’ı savunuyoruz ve ilk defa ‘İLİTAM, sadece Diyanet İşleri Başkanlığı’nda fiili olarak görev yapan din görevlilerini kapsasın.’ önerisini getiren bir sendikayız.”

‘Diyanet-Sen, Memur Sen’in Besmelesidir’ diyerek şirk koşan bir Genel Başkan…

‘Diyanet-Sen, Memur Sen’in Besmelesidir’ diyerek şirk koşmakta haddi aşan bir sendikanın, pervasızca yalan söylemesi de doğaldır. Sonra da çıkıp erdemden bahsediyorlar, ifadelerini kullanan Özdemir, Diyanet camiasında idari ve mesleki sorunlar mı çözüldü? Diyerek konuşmasına şöyle devam etti: “Pek çok sorun çözülmeyi beklerken, sadece yaptıklarınızı söyleyin. Din-Bir-Sen olarak, camiamızda idari ve din görevlilerinin mesleki sorunlarını çözün takdir ederiz. Buradaki en önemli sorun rotasyon, İLİTAM veya diğer sorunları hangi sendikanın çözmüş olduğu değil, en büyük sorun camianın kandırılmasıdır. Biz buna karşı çıkıyoruz.

Din-Bir-Sen’i kaile almanız korktuğunuzun resmîdir.

Üye çoğunluğunu her fırsatta dile getiren ve hedeflerinin 100 bin üye olduğunu söyleyen Diyanet-Sen Genel Başkanı Sayın Bayraktutar, neredeyse her açıklamamıza cevap vermek için kendini zorluyor, diyen Özdemir, Din-Bir-Sen, Diyanet camiasının en etkili sendikasıdır. Diyanet camiasının idari ve mesleki bütün sorunlarını korkusuzca dile getiren ve bazı sorunların çözülmesinde etkili olan sendikamız gün geçtikçe camianın umudu haline gelmiştir, açıklamasında bulundu. Özdemir sözlerine şöyle devam etti: “Yetkili ama etkisiz sendika Diyanet-Sen, Din-Bir-Sen’den korkmaya başladı. Her açıklamamıza cevap yetiştirebilmek için camianın sorunlarını bıraktı bizim açıklamalarımızı takip ediyor. Korkunun ecele faydası yok, yaptığınız her yanlışı kamuoyuna duyuracağız. Camiayı kandırarak prim yapmanıza engel olacağız. Din görevlilerinin sırtından prim yapmanıza izin vermeyeceğiz.”

Sendikanızda paralel çete mensupları olup olmadığını araştırdınız mı?

Diyanet camiasının içinde paralelciler cirit atıyor, diyen Özdemir, Din-Bir-Sen olarak, paralelcileri sendikamızdan temizliyor ve hükümete bu mücadelede destek veriyoruz, vurgusu yaptı. Basın açıklamalarımızda da paralelcilere taviz vermeyeceğimizi defalarca açıkladık. Ziyaretlerimde İl Valilerine, Kaymakamlara, Müftülere, AK Parti Teşkilatlarına bu mücadelemizde kararlı olduğumuzu açık ve net bir dille anlatıyorum, diyen Özdemir sözlerini şöyle tamamladı: “Sendikamın Şube Başkanlarına, temsilcilerine paralelcilerle mücadele etmelerini açıkça söylüyorum. Bugüne kadar kendi içinizde paralelcilere karşı mücadele ettiğinizi açıkladınız mı? Din-Bir-Sen olarak, üye çoğunluğunu sağlamanın önemli olmadığını açıkça söylüyorum. Yeter ki içimizde vatana ve millete ihanet edenler barınmasın.”

Biz, Allah (c.c)’ın hükmünü gözeten bir sendikayız.

Cenabı Allah (c.c) Ahzab Sûresinde şöyle buyuruyor: “Ey iman edenler Allah’tan korkun ve sözü doğru söyleyin.” Saf Sûresinde; “Ey iman edenler, yapamayacağınız şeyi niçin söylersiniz? Yapmayacağınızı söylemeniz, en şiddetli bir buğz (u davet etmiş olmak) bakımından, Allah indinde büyüdü. “ Bûhari ve Müslim’den rivayet edilen bir Hadis-i Şerif’te de Peygamber Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyuruyor: “Münafık’ın alameti (şu üç (husus) tur: 1. Konuşurken yalan söyler. 2. Söz verdiğinde onu yerine getirmez. 3. Kendine emanet verildiğinde hiyanet eder.”

Din-Bir-Sen olarak, Allah’ın hükümlerini gözeterek sendikal faaliyette bulunan bir Sivil Toplum Kuruşuyuz. Camiamızı kand

📆 21 Mart 2016 Pazartesi 11:24   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR