MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Sağlık » Çiftlerin boşanma sürecinde sarsılan çocuk ve psikolojisi
Çiftlerin boşanma sürecinde sarsılan çocuk ve psikolojisi


ÇİFTLERİN BOŞANMA SÜRECİNDE SARSILAN ÇOCUK VE PSİKOLOJİSİ

 

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, düzenleyeceği “Boşanma ve Çocuk” eğitimi ile boşanma kararını çocuklara kimin, nerede, nasıl ve ne zaman açıklaması gerektiği, çocukların muhtemel sorularına ve oluşabilecek farklı tepkilerine karşı yapılabilecek hazırlıklar ve boşanma süreci sonrası en sık görülen sorunlara karşı nasıl bir yol izlenmesi gerektiği gibi konuları inceleyecek.

Boşanma ve Çocuk Eğitimi

28 Mart 2016, Pazartesi

18.30 – 20.30

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü Eğitim Salonları

18 Mart 2016, İstanbul;

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü; 30 yıllık psikolojik terapi birikimiyle, dünyadaki son gelişmeleri izleyerek düzenlediği açık eğitimlerine devam ediyor. DBE’nin birey ve ailenin mutluluğunu artırmak amacıyla gerçekleştirdiği DBE Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık Merkezi 2016 Açık Eğitimler Serisi, Mart ayında “Boşanma ve Çocuk” eğitimi ile devam ediyor.

Boşanma çocuklar için en sarsıcı olaylardan biridir ve çocukların psiko-sosyal gelişimini ciddi etkileyecek pek çok değişikliği beraberinde getirir. Bu noktada, “Boşanma kararını çocuklara kim, nasıl açıklamalı? Ne zaman ve nerede söylemeli?”, “Çocukların muhtemel soruları nelerdir? Nasıl hazırlık yapılmalıdır?”, “Çocukların yaşlarına göre gösterecekleri tepkiler nelerdir?”, “Boşanma süreci sonrası psikolojik sorunlar yaşayacaklar mıdır? En sık görülen sorunlar nelerdir ve neler yapılmalıdır?”, “Anne ve babalar nasıl bir yol izlemeli ve nelere dikkat etmelidir?” gibi üzerinde düşünülmesi gereken birçok soruya “Boşanma ve Çocuk” eğitimi yanıt veriyor.

Düzenlenecek eğitim kapsamında; DBE Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nden Uzman Klinik Psikolog Ayşen Kayahan sunumunda boşanmış aile çocuklarına dair önyargılardan, aile büyükleri ile yaşamanın çocuğa etkilerinden de bahsedecek. Kayahan ardından; yeni ev düzeninin nasıl oluşturulması gerektiğini ve boşanmış anne-babaların dikkat etmesi gereken konuları anlatacak.

📆 18 Mart 2016 Cuma 11:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR