MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Çanakkale ruhu Türk Milletine ışık olmalı…
Çanakkale ruhu Türk Milletine ışık olmalı…


Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, Çanakkale Zaferi’nin 101 yılını kutluyoruz. İnşallah bu millet Çanakkale Zaferi’nin nasıl kazanıldığını unutmaz, dedi.

 

Milletimizi köleleştirmek ve ülkemizi parçalamak düşüncesinde olan emperyalist güçlerin hüsrana uğradığı bir dönemi hatırlıyoruz. Tarihte eşine az rastlanır bir mücadelenin 100. yıldönümünü kutlamanın gurur ve heyecanı içindeyiz, diyen Taşkın, açıklamasında şunları söyledi: “Çanakkale Zaferi, yüce milletimizin kaderini ve dünya tarihinin akışını değiştiren, çok kısıtlı imkânlara rağmen milletimizin, millet olarak yaşayabilmek için mücadele ettiği bir zaferdir. Aziz şehitlerimiz, her türlü imkâna sahip olan süper güçlerin karşısına dikilerek Çanakkale’nin geçilemeyeceğini göstermişlerdir.

 

Türk Milleti, Çanakkale’de destan yazmıştır. Vatan topraklarını korumak ve düşmana koymak için henüz bıyıkları terlememiş çocuk yaştaki askerlerimiz, ülkemizin dört bir yanından Çanakkale’ye gelmiş ve burada onurlu bir mücadele sergileyerek şehit düşmüşlerdir. Analarını, eşlerini, çocuklarını, eğitimlerini bırakarak adeta ölüme koşan aziz şehitlerimiz, memleketlerine, evlerine geri dönmeyi hiç düşünmeden mücadele ettiler ve kanlarıyla bu aziz toprakları suladılar. Bu çocuklar Çanakkale’de destan yazdılar.”

 

Çanakkale zaferi, milletimizin birlik ve beraberlik ruhunu geliştirmiştir. Türk Milletinin bağımsızlığından vazgeçmeyeceğini göstermiştir, diyen Taşkın, bu topraklar, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir mücadele ve kanla vatan olmuştur. Onların hatıralarına hürmet edilmelidir. Çanakkale’de Rahman-ı Rahim’e kavuşan aziz şehitlerimizi ölümsüzleştirmek için 81 ilde anıtlar dikilmelidir, ifadelerini kullandı. Taşkın sözlerine şöyle devam etti: “Çanakkale şehitleri unutulmamalı ve unutturulmamalıdır. Bu vatanın kolay kazanılmadığını herkesin bilmesi gerekir. Özellikle genç neslin Çanakkale ruhuyla yetişmesi gerekir. Genç neslin, aziz şehitlerimizin emaneti olan bu vatanı koruması, ülkemizin kalkınması, milletimizin daha ileriye gitmesi için Çanakkale ruhunu çok iyi anlaması gerekir.

 

Bu duygularla aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden ve hayatta olan kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anarak Çanakkale zaferinin 101. Yılını en kalbi duygularımla kutluyor, Çanakkale ruhunun Türk Milletine ışık olmasını diliyorum.”

2 Ek
📆 17 Mart 2016 Perşembe 21:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR