MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ekonomi, Flaş, Manşet, Toplum » İŞKUR’DAN GİRİŞİMCİLERE TAM DESTEK
İŞKUR’DAN GİRİŞİMCİLERE TAM DESTEK


Türkiye’de girişimci olmak isteyen ve İŞKUR’un kapısını çalan kişi sayısında 2016 yılında önemli artış yaşandı.

 

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Girişimcilik Eğitim Programlarıyla iş fikri olan herkese girişimciliğe giden yolda destek oluyor, ülkemizin girişimci adaylarını yetiştiriyor.
Kendi işini kurmak ve mevcut işini geliştirmek isteyenlerin başvurduğu Girişimcilik Eğitim Programları ile İŞKUR’a kayıtlı herkesin, kendi iş fikirlerine ilişkin iş planı hazırlamaları ve uygulamaya yönelik gerekli bilgi ve deneyim kazanmaları sağlanıyor. Ayrıca girişimci adayları bu eğitimler sonucunda aldıkları sertifika ile KOSGEB’in vermiş olduğu “Yeni Girişimci Desteğine”ne başvurulabiliyor.
2015 yılında 41 bin 907 kişinin yararlandığı Girişimcilik Eğitim Programlarından yararlanan sayısında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre önemli artış yakalandı.
Programdan 2015 yılı Ocak-Şubat döneminde bin 885 kişi yararlanırken; bu sayı 2016 yılının aynı döneminde yüzde 166 oranında artışla 5 bin 22 kişiye ulaştı. Bu programlardan yararlanan erkek katılımcı sayısı ise 2016 yılı Ocak-Şubat döneminde yüzde 197’lik bir artışla 3 bin 61 ve kadın katılımcılarda ise yüzde 129’luk bir artışla bin 961 kişi olarak gerçekleşti.

📆 17 Mart 2016 Perşembe 20:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR