MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » ÇANAKKALE ZAFERİ 101.YILINDA BAĞCILAR’DA CANLANDIRILDI
ÇANAKKALE ZAFERİ 101.YILINDA BAĞCILAR’DA CANLANDIRILDI


 

Çanakkale Zaferi’nin 101.yılı Bağcılar’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Etkinlik kapsamında Bağcılar Meydanı’nda kurulan Çanakkale Zaferi Platosu’nda tiyatro oyuncuları büyük zaferi gözlerde yeniden canlandırdı.

 

Çanakkale Zaferi’nin 101.yıldönümü Bağcılar’da düzenlenen farklı etkinliklerle kutlanıyor. Etkinlik kapsamında Bağcılar Meydanı’nda kurulan Çanakkale Platosu’nun açılışı törenle yapıldı.

Tören önce Ebubekir Camii İmam-Hatibi Hasan Kılıç tarafından Çanakkale şehitleri ve tüm şehitler için okunan Kur’an tilavetiyle başladı. Bilgi Evi öğrencilerinin Mehteran gösterisi ve işaret dili ile İstiklal marşı okumasının ardından başlayan programda, AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca yaptığı konuşmada platoda Çanakkale’de Mehmetçiğin yaşattığı kahramanlıkları yeniden yaşadıklarını belirtti.

“MEHMETÇİK ÇANAKKALE’DE DÜNYAYA İNSANLIK DERSİ VERDİ”

 

Çanakkale Zaferi’nin Türk askerinin emperyalizme verdiği dersin adı olduğunu ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise “Çanakkale Zaferi’nde ortak ruh ve iman birliği ortaya çıktı. Emperyalistler Çanakkale Boğazı’nı geçip İstanbul’u işgal etmek istediler. Ancak, Mehmetçik muharebe sırasında kahramanca topraklarını savundu. Mehmetçik, bu büyük savaş sırasında Anzak askerleriyle ekmeğini de paylaşarak dünyaya insanlık dersi vermiştir.” şeklinde konuştu.

 

📆 17 Mart 2016 Perşembe 20:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR