MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » Genç sanatçı ve blogger Ece Günay’ın ilham perisi;
Genç sanatçı ve blogger Ece Günay’ın ilham perisi;


İMPARATORİÇE VII.KLEOPATRA”

 

Genç fotoğraf ve makyaj sanatçısı Makeupbyeg Blog sayfasının kurucusu Ece Günay, 15 blogger arkadaşı ile 3.etkinliğinde blog sayfasının 1.yılını, sponsor firmalarının ürün desteği ile kutladı.

bloger-ece-gunay

Türkiye’nin farklı illerinden de  gelen Blogger arkadaşları ile müthiş bir tanıtım pazarlama faaliyeti yürüten genç  sanatçı Ece Günay, hedefinin görsel alanlarda ilerlemek olduğunu ,film setlerinde çalışmak istediğini ve ileride fotoğraf , makyaj ve moda üzerine tv ve internet programcılığı hedeflediğini belirtti. Öncesinde Cem Kurtoğlu eğitmenliğinde tiyatro çalışmalarına katılmış olan genç sanatçı  aynı zamanda amatör bir fotoğraf sanatçısı.

İlk fotoğraf sergisi Antalya Kalkan Kültür evi’nde 2013 yılında, yazar ressam ve tasarımcı Sema Günay’ın “İnce Belli Kızın Burma Bilezikleri ve İstanbul Silüetleri” sergisi ile birlikte “Üç Kapılı Antalya” adlı fotoğraf çalışmaları ile  gerçekleştiren ve basında yer alan  genç sanatçı Ece Günay, vazgeçemediği makyaj sanatının, sanatsal unsurları ötesinde kadın, erkek her birey için bir ihtiyaç olduğunu ,global yaşamda ise vazgeçilmez olduğunu belirtti.

İlhamını Mısır kraliçesi, son Firavun VII.Kleopatra’dan alan genç sanatçı;

Kleopatra’nın lirik ses tonu ve zekasından önce  güzelliği ile anılarak Mısır’ı yönetmiş olmasından etkilendiğini ve sırrını çözerken makyaj sanatının etkisini keşfetmiş. Roma imparatorluğu gibi bir ülkenin en önemli iki komutanını Sezar ve Marcus Antonios’u kendine aşık etmesindeki sırrı, uyguladığı makyaj teknikleri ve doğanın mucizevi etkisine borçlu olduğunu farketmiş.

Doğanın mucizevi gücü bugün kzometik ve dermotolojik ürünlerde farklı formüllerle bizi Kleopatra kadar eşsiz bir güzelliğe kavuşturabiliyor. Kleopatra’nın doğal formülleri vardı. Örneğin Altın tozu ile yaptığı iksirler, yüzüne sürdüğü doğal mineralli pudralar, süt banyoları, Türkiye’mizin sığla yağı ve Kızıldeniz’in ince kumları ile yaptığı peelingler  vb.onun güzelliğine güzellik katmış, ikna yeteneğine en büyük katkıyı sağlamış.

Genç sanatçı tüm kadınların güzelliklerini gözardı etmemelerini , bunun kendi ve ailelerinin sosyal ve ruhsal yaşam mutlulukları için çok önemli olduğunu belirtti.

Makyajın sadece yüzü renkli göstermek değil doğal tahribatı örtmek olduğunun kabul edilmesini, doğru ve sağlığa uygun patentli ürünlerle, aksi reaksiyonlar yaşanmadan yaşam kalitesini artırıcı ve iyileştirici bir faktördür dedi.

Etkinliğinde ondan fazla sponsor ürünlerinin tanıtımı ve mucizevi bir maden olan lületaşı ve kültürel tarihi anlatır anlatır, yazar ressam ve tasarımcı Sema Günay’ın yazdığı ve resimlediği ve Frigküm tarafından basılan “Kral midas ve Türk Kristalii’nin Tılsımı” adlı kitabını ve ressamın “Kırmızı Şans Kedisi” serisi tasarım tshirtü de sürpriz çekilişle talihli bloggerlar  ile etkinliğinde paylaştı.

📆 02 Mart 2016 Çarşamba 09:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR