MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Toplum » MÜSİAD 16. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu
MÜSİAD 16. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu


Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin, ekonomi basınındaki başarılı gazeteci, yayın organı ve kuruluşların teşvik edilmesi amacıyla düzenlediği “Ekonomi Basını Başarı Ödülleri”nin 16’ıncısı 23 Şubat’ta Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ın katılımıyla gerçekleşen törende sahiplerini buldu.

ekonomi-basin-basari-odulleri-sahipelrini-buldu

Bu yıl 16.’sı gerçekleştirilen “MÜSİAD Ekonomi Basını Başarı Ödülleri” töreninde konuşan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, doğru bilgiye en hızlı şekilde ulaşmanın çok önemli olduğunu vurgulayarak, ekonomi basınına büyük görevler düştüğünü, basının piyasa ve politika yapıcılar arasında bir köprü olduğunu söyledi. Türkiye’nin üçüncü çeyrekte yakaladığı yüzde 4’lük büyüme oranı ile birçok ülkeyi geride bıraktığını ifade eden Elitaş, “İnşallah Orta vadeli programda 155,5 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşacağız. 2016 yılında cari açık/GSYH oranımızın %3,9’a gerilediğini hep birlikte göreceğiz ve bunun manşetlerini okuyacağız” dedi.

“Tüm dünya Türkiye’nin gücünü ve potansiyelini keşfetmeli”

Konuşmasına Pir Sultan Abdal’ın sözleriyle son veren Elitaş, “Gelecek yıllar ne getirirse getirirsin bizim yolumuz belli. Ekonomi politikalarımıza hiç durmadan devam edecek ve ülkemizi dünyanın en önemli ekonomilerinden bir haline getirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çevremizde yaşanan onca sıkıntıya, krize, istikrarsızlığa rağmen elde ettiğimiz başarılar, tüm dünyaya açık bir mesaj veriyor: Türkiye’nin Gücünü ve Potansiyelini Keşfet” diye konuştu.

“Hükümetler en önemli kararlarını böyle seçimsiz dönemlerde verir”

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ekonomi basınındaki başarılı haber, kuruluş ve programların ödüllendirildiği yarışmaya 100’e yakın başvurunun jüri tarafından değerlendirildiğini belirterek, bu yıl toplam 11 kategoride ödül verildiğini söyledi.

Ekonomi basınının, iş dünyasının sesi ve ekonominin önemli taşlarından olduğunu vurgulayan Olpak, 2016 yılının hem MÜSİAD, hem de Türkiye için önemli olacağını belirtti. Ekonomik ve siyasi küresel risklerin had safhaya ulaşmasına rağmen, Türkiye ekonomisinin çarklarının dönmeye devam ettiğini anlatan Olpak, “Tekrar yakalanan siyasi istikrarla, 2015’in üçüncü çeyreğinde de % 4 büyüdük. Önümüzdeki 4 yıla daha güvenli bakıyoruz. Açıklanan Orta Vadeli Program da, büyümeye devam edeceğimizin sinyalini veriyor. MÜSİAD Üyelerinin % 64’ünün de, 2016 yılının daha iyi geçeceğini düşündüğünü öğrendik. Ancak, ben, üyelerimizin % 64’lük olumlu bakışını yeterli bulmuyorum. Türkiye’nin, en yaygın Teşkilatı’na sahip STK’sı MÜSİAD olarak, hiçbir ayırım yapmadan, tüm iş dünyasına ve kamuya çağrı yapıyorum. Gelin, olumlu algıyı tüm yurda yaymak ve başarmak için hep birlikte daha fazla çalışalım” diye konuştu.

“Bu yıl altın kıymetinde”

Seçimsiz 4 yılın altın kıymetinde olduğunu ve en gerekli reformların ilk iki yılda gerçekleştirildiğini ifade eden Olpak “İnanıyorum ki, bu yılı gerektiği ölçüde verimli kullanabilirsek, meyvelerini uzun süre toplarız. Daha evvel hükümetimizden beklentilerimizi, dört başlık altında ‘sosyal barış, siyasi barış, çalışma barışı ve ekonomik barış’ diye paylaşmıştık. Hükümetin daha sonra açıkladığı Eylem Planı doğrultusunda, söz ve vaatlerini tam ve zamanında yerine getirmesi, hepimiz için çok önemli” şeklinde konuştu. Nail Olpak, bu yıl sonunda atılabilecek manşetlerle ilgili umutlu öngörülerini paylaşırken, Türkiye ekonomisinin 2016 sonunda önemli başarı hikayeleri yazabileceğini kaydetti.
“MÜSİAD’ın, yurtdışındaki teşkilatını arttırmaya devam ediyoruz”

Bu yıl, mevcut yurtdışı teşkilatına ilave olarak, Bükreş, Brüksel, Strasbourg, Bakü, Johannesburg, Sydney, Londra ve Tokyo MÜSİAD’ın açılışını yapacağını söyleyenOlpak, “Bunlara ilaveten, Afrika gezisinde, Fildişi Sahili MÜSİAD ve Nijerya MÜSİAD açılışlarımızı yaparak, üyelerimiz ve iş dünyamıza destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Ekonomi Bakanı Elitaş’a fidan dikim sertifikası takdim etti. Bakan Elitaş ve Olpak, MÜSİAD 16. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri jüri üyelerine de sertifikalarını verdi.
Kazananlar Ödüllerini Bakan Elitaş ve Olpak’ın elinden aldı

MÜSİAD’ın ekonomi basınındaki başarılı haber ve programları ödüllendirdiği törende, bu yıl 11 dalda ödül verildi. Ödüle layık görülenler, ödüllerini Bakan Elitaş ve Olpak’ın elinden aldı.

Dünya Gazetesi muhabiri Sercan Akıncı’nın 4.5G’yi Tam Kapasite Kullanmak İçin 22.5 Milyar TL’lik Yatırım Şart” haberiyle Yılın Reel Sektör Haberi ödülünü kazandığı törende, Yılın Ekonomi Araştırma Haberi ödülü, Hürriyet Gazetesi muhabiri Ceyhun Kuburlu‘nun, “Futbolun Yeni İhracatçısı Türkiye” haberine verildi. Yılın Ekonomi Röportajı ödülü Akşam Gazetesi’nden Şenay Büyükköşdere‘nin, “Çok Kötü Futbolcuydum Çok İyi Menajer Oldum” haberine verildi. Yılın Kulis Haberi Yeni Şafak gazetesinden Murat Palavar‘ın, “Yerli için karar Ankara oldu” haberine, Yılın Ekonomi Haberi ödülü Sabah Gazetesi’nden Metin Can’ın “Engellinin Başkanı Sandalye Kralı Çıktı” haberine verildi. Yılın Ekonomi Köşe Yazarı ödülüne Yeni Şafak gazetesindenHatice Karahan, Yılın Ekonomi Yayını ödülüne Derin Ekonomi Dergisi, Jüri Özel ödülüne Dünya Gazetesi ve MÜSİAD Yönetim Kurulu Özel Ödülü’ne Anadolu Ajansı layık görüldü. Yılın Ekonomi Web Portalı www.bloomberght.com olurken,Yılın Ekonomi Programı “NTV Para 10’da” programı oldu.

 

MÜSİAD Hakkında

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD); hakkın ve hukukun, adaletin ve eşitliğin, barışın ve güvenin, refahın ve mutluluğun sağlandığı; tarihe ve topluma mal olmuş mahalli ve evrensel değerlerin gözetildiği, kendi içinde bütün, bölgesinde, ekonomik ve siyasi alanda etkin, dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan hassasiyet sahibi iş adamlarının, 9 Mayıs 1990 tarihinde İstanbul’da kurdukları bir “İş Adamları Derneği”dir.
MÜSİAD, bugün itibariyle 11.000’i aşan üyesi ve 46.000 üye işletmesiyle, yurtiçinde 86, yurtdışında 65 farklı ülkede 168 irtibat noktasıyla, “kamu yararına dernek” statüsüne sahip güçlü bir “Sivil Toplum Kuruluşu” olarak; yaklaşık 1,600.000 kişiye istihdam sağlamakta, işadamlarımızın sorunlarını, beklenti ve kanaatlerini ilgili her platforma taşıyarak, kamu kurum ve kuruluşları nezdinde bunların çözümüne ilişkin gayret sarf etmektedir.

📆 24 Şubat 2016 Çarşamba 14:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR