MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Eğitim, Genel, Manşet, Toplum » Girişimci kadınlara ürün geliştirme ve tasarım eğitimi
Girişimci kadınlara ürün geliştirme ve tasarım eğitimi


Kartal’da girişimci kadınlar, ‘Girişimcilik Destek Birimleri Projesi’ ile desteklenmeye devam ediyor. İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı tarafından yürütülen “Dar Gelirli Kadınlar İçin Girişimcilik Destek Birimleri Projesi” kapsamında Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve  Kartal Kadın Kooperatifi işbirliği ile girişimci kadınlara, üretimlerini arttırma ve ürünlerinin nasıl pazarlayabileceklerine yönelik eğitim programları sürüyor.

girisimci-kadinlara-tasarim-egitimi

Proje kapsamında Aralık ayından bu yana 83 kadına girişimcilik eğitimi verildi. Projenin birinci adımını oluşturan girişimcilik eğitimleri devam ederken bir yandan da projenin ikinci adımı olan uzman buluşturmalarına başlandı. Uzman buluşturmaları ile girişimci kadınlar, yaptıkları veya yapmayı planladıkları işler özelinde ihtiyaçları doğrultusunda uzmanlarla bir araya geliyor.

İlk uzmanlar buluşturması, talepler doğrultusunda Hürriyet Mahallesi Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ‘Ürün Geliştirme’ konulu atölye çalışmasına 53 girişimci ve üretken kadın katıldı. İnteraktif bir yöntemle yürütülen çalışmada, kadınların mevcut beceri ve üretimlerini, piyasada talep edilebilir ve satılabilir hale nasıl getirebilecekleri katılımcılarla tartışıldı.

Girişimcilik Destek Birimi, Okan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Banu Apaydın ile ‘Tasarımda Görsel Algı’ seminerine ev sahipliği yaptı. Seminere katılan 51 girişimci kadın, ürünlerini nasıl farklı hale getirebilecekleri, tasarım yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirildi.

Bir sonraki uzmanlar buluşturması, 18 Mart 2016 tarihinde Okan Üniversitesi Öğretim görevlisi Zeynep İyiler’in katılımıyla ‘E-ticaret ve pazarlama’ başlığı altında gerçekleştirilecek.

Kayıt olmak isteyen ve detaylı bilgi almak isteyenler için iletişim bilgileri:

Girişimcilik Destek Birimi İletişim Bilgileri:

0 216 280 64 05

Hürriyet Mahallesi  Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi, Kartal Kadın Kooperatifi Ofisi, Kat 4

Girişimcilik Destek Biriminden nasıl yararlanabilirsiniz?

– Girişimcilik, Ürün Geliştirme, Pazarlama  eğitimlerine katılabilirsiniz

– Bilgilendirme Toplantılarına katılarak; bölgenizdeki kadınlara sunulan girişimcilik destekleri neler, hangi kurum ne tür hizmetler veriyor,  yereldeki iş fırsatları hakkında bilgilenebilirsiniz,  özel sektör temsilcileri ve örnek kadın girişimcilerle buluşarak deneyimlerinden yararlanabilirsiniz

– Ürün geliştirme/ Tasarım ve Pazarlama Atölyelerine katılabilirsiniz.

– Birebir Danışmanlık (Mentor Toplantıları): İhtiyacınız doğrultusunda satış, pazarlama, e-ticaret, internet üzerinden satış, işyeri açmanın yasal prosedürleri, kayıtlılık, muhasebe, fiyatlandırma, maliyet hesaplama gibi birçok konuda ilgili kurumların uzmanlarından birebir danışmanlık alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

📆 19 Şubat 2016 Cuma 15:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR