MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ DÜŞÜNELİM
Yılmaz Uğurluakan
ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ DÜŞÜNELİM


Son yıllarda komşu ülkelerden Ülkemize kontrolsüz ve kayıt dışı yasal olmayan yollardan giren Milyonlarca kişinin Ülkenin tüm bölgelerine Hemen hemen bütün İl ve İlçelerine dağılarak kimisinin işyeri,kimisinin ev almak veya kiralamak suretiyle yaşamın içine dahil oldukları;Ancak bu yerleşmenin ve işlerin (bir bölümü hariç) kayıt altında olmadığı kimlerin nereden nasıl ve ne için giriş yaptığı,geldiği Ülkedeki geçmişi bilinemediği gibi tesbit edilmesininde oldukça zor olduğu,insanların Ülkemizde hangi işleri yaptıkları ne alıp ne sattıklarının bilinemediği,nasıl geçindikleri yarınlarda nasıl geçinecekleri maalesef programlanmadığı içinde bilinemiyor.
Hemen hemen hepimiz çevremizde veya sokağımızda Ülkemize giriş yapıp yerleşmiş bulunan komşu ülke vatandaşlarını  sıkça görüyoruz.
Bazılarımız üzülerek ve acıyarak bakıyoruz,bazılarımızda yardımda bulunarak ayakta kalmalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Kimisi trafik ışıklarında kimisi camii veya ibadethanelerin yakınlarında,cadde veya sokak başlarında kimisi seyyar tezgahla kimilerininde  ellerinde mendil veya küçük el veya ev aletleri taşıyarak satmaya çalıştıklarını görüyoruz.
İş veya ikamet edecek yer bulamayan bazılarınında  Metruh binalarda park veya bahçelerde hatta köprü altı ve menfezlerde  barındıkları kanunsuz yollara saptıkları,Fuhuş çetelerinin ellerinde oyuncak oldukları maalesef görünür bir gerçektir.
Bunları ne kontrol edip kayıt altına almaya çalışan bir kurum var nede engellemeye çalışan birileri.
Bukadar boş ve serbest bırakılan komşu ülke vatandaşlarının,istedikleri yerlerde istedikleri gibi çalıştıkları ve yaşadıkları maalesef bir gerçektir.
Son zamanlarda çeşitli illerimizde  meydana gelen gasp,soygun,taciz,tecavüz,yaralama hatta akla gelmeyecek şekilde işkence ve öldürme olaylarına karıştıkları görülmektedir.
Bazı illerimizde, ülkemize giriş yapan bu insanların sayısı maalesef o ilin nüfusunuda aşmış durumdadır.
Çalıştıkları iş yerlerindeki işverenleri veya iş arkadaşlarını akla gelmeyecek şekilde katlettikleri,evdeki kıymetli mücevheratı ve paraları alarak kaçtıkları,bazılarınında kendilerine kucak açan insanlarımıza zarar verdikleri maalesef tesbit edilen olaylardandır.
Kontrolsüz ve kayıt dışında tutulmaları,isteyenlerin istedikleri yerlere istedikleri gibi yerleştikleri, yarınlarda  ülkemizde büyük olayların olacağının bir göstergesi ve tedirginliğinin alameti değilmidir.
Dünyanın hiçbir ülkesi,sınırlarından milyonlarca insanın kontrolsuz olarak girmesine izin vermez.Kontrollü olarak girenlerinde İkameti veya işyeri adresleri mutlaka kayıt altına alınır.
Bunların kim veya kimler olduğu bilinir.mutlaka kayıt altına alınır ve devamlı kontrol ve denetim altında tutulur.En küçük bir olaydada derhal sınır dışı edilirler.
Ya bizde!!! Bizde ise maalesef herşey oluruna bırakılmışcasına kimsenin umurunda değil gibi her isteyen istediği gibi AT oynatabiliyor.
Bu ÜLKE hepimizin ülkemize sahip çıkmak hem bir görev hemde mecburiyet olmalıdır.Çünkü çıkacak proplem ve olumsuzluklardan zarar görecek olan bizleriz,hepimiziz.UYANMANIN , FARKINDA olmanın zamanı geldi, hatta geçiyor bile.
Ülkemizin yarınlarında karanlık günlerin olmaması için derhal gerekli önlemler alınmalıdır.Dünyanın hiçbir ülkesi bukadar insanı kayıtsız ve kontrolsüz olarak ülkesinde barındırmaz.
Barındırdığı insanlarıda kontrol ve denetim altında tutar.Çünkü ileride olabilecek olayların önünü peşinen almanın önemini bilecek kadarda dikkatli ve tedbirli davranmaktalar.
Aydınlık ve güzel günler dileklerimle.

YILMAZ UĞURLUAKAN

📆 18 Şubat 2016 Perşembe 10:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR