MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Sağlık, Toplum » Evde Ağız Diş Sağlığı Hizmetleri
Evde Ağız Diş Sağlığı Hizmetleri


Evde Sağlık Hizmetleri; çeşitli hastalıklara bağlı olarak sağlık tesislerine ulaşmakta zorluk çeken bireylerin, yaşam kalitelerini iyileştirmek amacıyla sağlık ekipleri tarafından hastanın kendi ev ortamın da sunulan sağlık hizmetidir. Bu kapsamda İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri aktif olarak  Evde Ağız Diş Sağlığı Hizmetleri sunulmaktadır.

evde-agiz-ve-dis-sagligi-hizmeti

Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin hizmet sunduğu bölgede yer alan ve evde takibi zorunlu (terminal dönem hastalar, yatalak hastalar, fiziksel ve zihinsel engelli bireyler) olan hastalar  bu hizmetten faydalanabilirler. Evde Sağlık Hizmetleri mobil diş sağılığı ünitesi ile fiziki donanıma sahip olan ekiplerde,  bir diş hekimi ve bir diş protez teknisyeni görev yapmaktadır. Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında “diş çekimi, diş taşı temizliği, hareketli protez işlemleri”  hizmetleri sunulmaktadır. Ayrıca hasta ve hasta yakınlarına “ağız hijyeni” eğitimi de verilmektedir.

Evde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine hasta yakınları doğrudan başvurabilmekte veya    0216 586 35 48-0216 592 41 11 numaralı telefonlardan ilgili birim ile iletişime geçerek müracaat edebilmektedir. Hastaların Evde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine başvurularının akabinde müracaat sırasına göre ziyaret programı hazırlanmaktadır. Evde sağlık hizmeti sunulacak gün ve saat bilgisi hastalara iletilmektedir.

Sevdikleriniz ile birlikte sağlıklı gülümsemeniz için İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Kartal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Sultanbeyli Derviş Ali Hesna Ceylan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri ekibi ile yanınızda…

📆 08 Şubat 2016 Pazartesi 09:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR