MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Manşet, Mekanlar, Toplum » Pendik cadde ve sokaklarında arı gibi çalıştılar
Pendik cadde ve sokaklarında arı gibi çalıştılar


Yol ve altyapı çalışmalarına ara vermeden devam eden Pendik Belediyesi, ilçenin ulaşımını kolaylaştırmak üzere bir yılda 6 bin metre yeni yol, 2 bin 500 metre yol genişletme, 15 prestij de prestij cardde çalışması gerçekleştirdi.

Pendik Belediyesi Fen İşleri Ekipleri, ilçeye 2015 yılında toplam 6 bin 70 metre yeni yol açtı.  Ulaşım açısından daha elverişli konuma getirmek üzere 2 bin 500 metrelik yol da  genişletildi. Ekipler, cadde ve sokaklara 103 bin 323 ton asfalt serimi ve yama yaptı.  Ayrıca 6 bin metreden fazla yağmur suyu kanalı döşendi.

pendikte-prestij-cadde-(2)

Bir yılda 15 prestij cadde

Ekipler,  geçtiğimiz yılı caddesi,  kaldırımları ve ışıklandırması ile yenilenen 15 prestij caddeye imza attılar. Toplam uzunluğu  13 bin 455 metreye ulaşan caddeler şöyle:  Batı mahallesi’nde Cavitpaşa Sokak,  Karanfil sokak, Balıkçı sokak devamı, Erol Kaya Caddesi, Doğu Mahallesi’nde  İlhami Soysal, Güzelyalı Mahallesi’nde İstasyon Caddesi ve İstiklal devamı, Kavakpınar Mahallesi’nde Abdi İpekçi  Cad., Orhangazi Mahallesi’nde  Alpaslan Türkeş Caddesi, Yeşilbağlar mahallesi’nde  Kaptan Sokak, Şeyhli Mahallesi’nde Aziz Mahmud Hüdai Caddesi, Şehit Hakan Kuyucu Caddesi, Üstün Caddesi ve Hilal Caddesi, Kaynarca Mahallesi’nde Nevbahar Sokak.

 

Altyapıda koordineli çalışma

Ayrıca Pendik’in ihtiyaçlarını karşılamak üzere altyapı kurumları ile de koordineli çalışmalara da devam edildi. İSKİ ile ortak yürütülen çalışmalarda ise 4.735 metre içme suyu, 26 bin 286 metre atıksu, 2 bin metre dere ıslahı çalışması yapıldı. 690 sokakta çalışma yürütüldü.  Türk TELEKOM 600 sokakta 14 bin metrelik altyapı,  18 bin metrelik de fiber altyapı yatırımı yaptı. Ayrıca İGDAŞ ve AYEDAŞ da çeşitli sokaklarda çalışmalar gerçekleştirdi.

📆 06 Şubat 2016 Cumartesi 23:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR