MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Spor, Toplum » Doğa sporu tutkunları 7 şubat’ta aydos patika koşusu’nda buluşuyor
Doğa sporu tutkunları 7 şubat’ta aydos patika koşusu’nda buluşuyor


Kartal Belediyesi; Team Kronos işbirliğiyle düzenleyeceği 6. Aydos Patika Koşusu ile doğa sporları tutkunlarını bu yıl da biraraya getirecek.

Doga-sporlar,-tutkunlari-aydosta-bulusuyor

 

Her yıl Türkiye’nin her bölgesinden amatör ve profesyonel spocuların katıldığı Aydos Patika Koşusu’nun ilk ayağı 7 Şubat 2016 Pazar günü, ikinci ayağı ise 3 Nisan 2016 Pazar günü gerçekleşecek. 7 Şubat 2016 Pazar günü saat 10.00’da Aydos Orman Parkuru 2. Kapı’dan başlayacak yarışların sonunda tüm katılımcılara anı madalyası verilecek.

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, 6 yıldır destek verdiği Aydos Patika Koşusu’na bu yıl da tüm doğa ve spor tutkunlarını davet etti.

 

Çeşitli ikramların ve sürprizlerin yer alacağı 6. Aydos Patika Koşusu’nda sporcuların kıyasıya mücadele vereceği kategoriler ise şöyle:

1- Tekli Branş ( 9.5k koşu veya 10k MTB)

Tekli branş, koşu veya bisiklet etaplarından birine katılım anlamına geliyor. Koşu veya bisiklet etaplarında her ayakta kadın ve erkeklerde 4 farklı yaş grubunda (18-29 yaş / 30-39 yaş / 40-49 yaş / 50 ve üzeri yaşlar) ilk üç kürsü sıralaması yapılır. Sporcuların, tek branş (koşu / bisiklet) puanlı serisi için her iki ayağa (7 Şubat ve 3 Nisan) da katılması ve parkurları tamamlaması gerekiyor. Seri sonunda kadın ve erkeklerde genel sıralama toplam puanlarına göre ilk 5 kişiye kupa ve hediye çeki verilecek.

2- Kombine ( Koşu + Bisiklet )

Kombine; hem koşu, hem de bisiklet parkurlarına katılım anlamına geliyor. Her iki ayakta da koşu ve bisiklet parkurlarının birine katılmayan veya bitiremeyenler puanlı seride sıralamaya giremez. Kombine serisine katılanlar, bisiklet ve koşu kategorilerinde her ayak için yaş grubu kürsü sıralamasına ve ayrıca bunların puanlı seri genel sıralamalarına da dahil olur ve ayrı ayrı tüm ödüllerini alabilirler. Bunun yanı sıra ayrıca kombine puan toplamına göre kadın ve erkekler genel klasman ilk 5 derecesi ödüllendirilir.

Ödüller

  1. Tekli Branş (koşu/bisiklet) Ödülleri: Her ayakta koşu ve bisiklet için kadın/erkek 4 farklı yaş grubunda ilk üç dereceye madalya verilecek. Puanlı seri sonunda kadın/erkek genel klasman ilk 5 dereceye kupa ve hediye çeki verilecek.

(Birinci 250TL  –  İkinci 200TL –  Üçüncü 150TL – Dördüncü 100TL – Beşinci 100TL)

  1. Kombine (koşu+bisiklet) Ödülleri: Seri sonunda yaş grubuna bakılmasızın kadın/erkek genel klasman ilk 5 dereceye kupa ve 300TL hediye çeki verilecek. Kombine yarışmacıları ayrıca bisiklet ve koşu branşlarında her ayak ve puanlı serilerde ayrı ayrı açıklanan tüm bireysel ödülleri de alabilecek.

 

📆 04 Şubat 2016 Perşembe 14:20   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR