MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » SORMAK LAZIM ARKADAŞ
Yılmaz Uğurluakan
SORMAK LAZIM ARKADAŞ


Duymamak,görmemek ve konuşmamak nekadar yanlış ise,Olayları ve olanları sormamakta o kadar yanlış diye düşünüyorum.
Şöyle çevreme ve olanlara bakıyorum,geçmişi hatırlıyorum,değerlendiriyorum  ve bazı soruları sormamız gerektiğini düşünüyorum.
Uzun yıllardır gerek insanlarımız gerekse Ülkemiz bazı zorluklar ve olumsuzluklarla boğuşuyor veya boğuşuyor gibi görünüyordu.
Şimdi kendi kendime bir düşünce analizi yapıyor ve olanlardan ve olaylardan sorulması gereken soruları şöyle sıralayıp sormaya başlıyorum.
Uzun yıllardır ASGARİ ücretin artmasını isteyen çalışanlar,Neden bugüne kadar artmadığını,7 Haziran seçim sonuçları sonrasında arttırılması sözü verildiğini çözmeye çalışıyor…
Emekli maaşlarının yetersizliğini her platformda dile getiren emekliler,7 Haziran seçimleri sonrasında neden seyyanen zam ve çeşitli kalemler halinde iyileştirmeler yapılacağını anlamaya çalışıyor.
Esnaf ve çiftçilerimiz bugüne kadar çeşitli destek ve kredilerden yeterince faydalanamazken,Neden 7 Haziran seçimlerinden sonra,birçok destek ve krediden faydalanır hale getirilmeye çalışılıyor.
Öğrencilere verilen krediler  artıyor,Evlenen gençlere maddi yardımda bulunuluyor,Çalışan ve doğum yapan annelere esnek ve kısa zamanlı TAM maaşlı çalışma imkanı sağlanıyor.
Kangren haline gelmiş olan TAŞERON işçi sorunları ele alınıyor.Taşeron işçilere kadro verilmesi ve koşullarının iyileştirilmesi çalışmalarına hız veriliyor.
Muhtarlarımızın yıllardır beklediği maaş artışı düzenlemesi  çalışmaları son aşamasına getiriliyor.
Sanayici ve işverenler için istihdam yaratacak olanlara çeşitli kolaylıklar sağlanıyor,Vergi indirimleri yapılması için çalışma başlatılıyor.
Ülkemizin birçok bölgesinde,görmek istemediğimiz terör eylemleri,kanunsuz
toplantılar,İncitici ve üzücü görüntüler sona erdirilmeye,İnsanlarımızın  rahatlamasına çalışılıyor.
Tabiki de gelişmeleri takdir etmek gerekiyor ve  sonuçlarının nasıl olacağı beklentisi ile gelişmeler takip ediliyor.
Bu sıralayıp sorduklarımıza daha birçok soru eklenebilir.Ancak Bu sorulara verilen yanıtlar neden 7  Haziran seçimleri sonrası gündeme geldi ve yıllardır gerçekleşmeyen  ve gerçekleşmesi için çaba harcamayanlar şimdi var güçleri ile insanların taleplerini dikkate alarak çözmeye başladılar.
Cevabı gayet açık ve NET  7 Haziran seçimleri ile halkımız.EY bizi yönetenler,Ülkemizin KAYNAKLARI bol ve yeterli bugüne kadar bizlerin talepleri ile yeterince ilgilenmediniz.Sizleri uyarıyor ve SORUYORUZ bizlerin mantıklı ve gerçekten dert ve sorunlarımıza sahip çıkacakmısınız SORUSUNU sordu. inceledi ve değerlendirdi ve ona görede seçimini yaptı.
SORMAK LAZIM ARKADAŞ,eğer bunları sormamış,Uyarmamış ve dikkatlerini çekmemiş olsaydık,yine eski tas eski hamam misali ezilip üzülecektik.
Sorduk,sorguladık ve HALKIN gücünü hissettirdik.
Demekki bizler sorarsak,Sorgularsak,Denetlersek,Hukuki haklarımızı almamız pekte zor değilmiş.Gördük ve görmeye devam edeceğiz.
Kanıtıda yukarıda saydıklarımızdır,zamanla cılız sesle yapılan isteklerimiz yerine getirilmezken,Güçlü sorgu ve uyarılarımızın,kararlılığımızın sonucu ortadadır.
Hep soralım ve sorgulayalım.
Bizlerin gücü TARTIŞILMAZ.

YILMAZ   UĞURLUAKAN

📆 18 Ocak 2016 Pazartesi 11:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR