MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Flaş, Genel, Gezi-Alışveriş, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » Allahuekber Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampını tamamladılar!
Allahuekber Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampını tamamladılar!


allahuekber-sehitlerini-anmaZinde Gençlik İzci Liderleri, Allahuekber Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampını Tamamladı

 

Zinde Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü izci liderleri, uluslararası Sarıkamış “Allahuekber Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampını” tamamlayarak memleketlerine döndü.

Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) tarafından Erzurum ili, Şenkaya ilçesi, Gaziler köyü Kaynakyayla mevkiinde her yıl düzenlenen ve bu yıl Sarıkamış askeri harekatının 101. yılı anısına tertip edilen kış kampı ile “11. Allahuekber Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampı” icra edilmiş oldu.

22 – 26 Aralık 2015 tarihlerindeki kampa yurtiçi ve yurtdışından 145’e yakın izci lideri iştirak ederken, Zinde Gençlik ise 19 izci lideri ile katkı sağladı.

Kampın birinci gününde Şenkaya Kaymakamlığı ve Şenkaya Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Allahüekber Şehitleri Anma Konferansı ve akabindeki fener alayı yürüyüşü ile gerçekleştirilen anma etkinlikleri gerçekleştirildi.

Kampın devamında ise, Gaziler köyünde gerçekleştirilen anma programına iştirak edildi. Karskapı şehitliğinde dua, toplamda 20 km.lik Allahuekber Dağı yürüyüşü, geceleri çadırlarda konaklama, Yasin-i Şerifler ve Mevlid programları ve kapanış töreni dahil pek çok etkinliklelerle izci liderleri ecdadını yâd etti. Kampa Türkiye’nin yanısıra Irak, Kosova, Suriye, Filistin, Kerkük, Lübnan ve  Bosna Hersek’ten gelen dünya izcileri de katıldı.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Adem Öztürk yaptığı açıklamada; “1914 – 1915 yılı kış şartlarında şehit olan 90 bin ecdadımızı, 101. yıldönümünde izci liderlerimizle yaşayarak ve dualarla yâd ettik.

Organizasyonu tertipleyen İzcilik Federasyonu yetkililerine, katılım ve katkılarından dolayı Zinde Gençlik izcilik sorumluları ve liderlerine teşekkür ederiz.” dedi.

📆 30 Aralık 2015 Çarşamba 00:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR